Reklama

Reklama

Ekstraklasa. Znamy terminarz sezonu 2019/20

Ekstraklasa ogłosiła terminarz rozgrywek ligowych sezonu 2019/20. Mistrz Polski Piast Gliwice rozpocznie sezon od domowego meczu z Lechem Poznań. Beniaminki - Raków Częstochowa i ŁKS Łódź przywitają się z ligą spotkaniami odpowiednio z Koroną Kielce i Lechią Gdańsk.

Sezon rozpocznie się w piątek 19 lipca. Wówczas mistrz Polski Piast Gliwice zagra z Lechem Poznań, a beniaminkowie Raków Częstochowa i ŁKS Łódź zagrają odpowiednio z Koroną Kielce i Lechią Gdańsk.

Reklama

Wiadomo, że dopóki Piast Gliwice grać będzie w europejskich pucharach, swoje mecze rozgrywać będzie w soboty, natomiast Legia Warszawa, Lechia Gdańsk i Cracovia w niedziele. Do szóstej kolejki kluby te nie będą rozgrywać meczów między sobą.

W sezonie 2019/20 nie będzie meczów Poniedziałek Wielkanocy, a ogółem w poniedziałki zostanie rozegranych zaledwie 15 spotkań.

Ogólne założenia terminarza:

Początek rozgrywek: 19 lipca 2019 roku.

Zakończenie pierwszej części rundy zasadniczej: najpóźniej 21 grudnia 2019 roku.

Rozpoczęcie drugiej części rundy zasadniczej: 7 lutego 2020 roku.

Zakończenie rundy zasadniczej: 11 kwietnia 2020 roku.

Rozpoczęcie rundy finałowej z podziałem na dwie grupy: 17 kwietnia 2020 roku.

Koniec rozgrywek: 23 maja 2020 roku.

Ramowy terminarz Ekstraklasy sezonu 2019/20:

Kolejka 1
20 lipca 2019           
      Arka Gdynia     Jagiellonia Białystok
      KGHM Zagłębie Lubin     Cracovia
      Legia Warszawa     Pogoń Szczecin
      Piast Gliwice     Lech Poznań
      Raków Częstochowa     Korona Kielce
      Wisła Kraków     Śląsk Wrocław
      Wisła Płock     Górnik Zabrze
      ŁKS Łódź     Lechia Gdańsk

 
Kolejka 2
27 lipca 2019           
      Cracovia     ŁKS Łódź
      Górnik Zabrze     KGHM Zagłębie Lubin
      Jagiellonia Białystok     Raków Częstochowa
      Korona Kielce     Legia Warszawa
      Lech Poznań     Wisła Płock
      Lechia Gdańsk     Wisła Kraków
      Pogoń Szczecin     Arka Gdynia
      Śląsk Wrocław     Piast Gliwice

 

Kolejka 3
3 sierpnia 2019           
      Arka Gdynia     Korona Kielce
      KGHM Zagłębie Lubin     Jagiellonia Białystok
      Legia Warszawa     Śląsk Wrocław
      Piast Gliwice     Pogoń Szczecin
      Raków Częstochowa     Cracovia
      Wisła Kraków     Górnik Zabrze
      Wisła Płock     Lechia Gdańsk
      ŁKS Łódź     Lech Poznań

 

Kolejka 4
10 sierpnia 2019           
      Cracovia     Korona Kielce
      Górnik Zabrze     Raków Częstochowa
      KGHM Zagłębie Lubin     Arka Gdynia
      Lech Poznań     Śląsk Wrocław
      Lechia Gdańsk     Jagiellonia Białystok
      Pogoń Szczecin     Wisła Kraków
      Wisła Płock     Legia Warszawa
      ŁKS Łódź     Piast Gliwice

 
Kolejka 5
17 sierpnia 2019           
      Arka Gdynia     Lech Poznań
      Jagiellonia Białystok     Górnik Zabrze
      Korona Kielce     Pogoń Szczecin
      Legia Warszawa     KGHM Zagłębie Lubin
      Piast Gliwice     Wisła Płock
      Raków Częstochowa     Lechia Gdańsk
      Wisła Kraków     ŁKS Łódź
      Śląsk Wrocław     Cracovia

 
Kolejka 6
24 sierpnia 2019           
      Cracovia     Arka Gdynia
      Górnik Zabrze     Korona Kielce
      Jagiellonia Białystok     Wisła Kraków
      KGHM Zagłębie Lubin     Piast Gliwice
      Lechia Gdańsk     Śląsk Wrocław
      Pogoń Szczecin     Wisła Płock
      Raków Częstochowa     Lech Poznań
      ŁKS Łódź     Legia Warszawa

 

Kolejka 7
31 sierpnia 2019           
      Arka Gdynia     Górnik Zabrze
      Korona Kielce     Jagiellonia Białystok
      Lech Poznań     Cracovia
      Legia Warszawa     Raków Częstochowa
      Piast Gliwice     Lechia Gdańsk
      Wisła Kraków     KGHM Zagłębie Lubin
      Wisła Płock     ŁKS Łódź
      Śląsk Wrocław     Pogoń Szczecin

 
Kolejka 8
14 września 2019           
      Cracovia     Piast Gliwice
      Górnik Zabrze     Śląsk Wrocław
      Jagiellonia Białystok     Legia Warszawa
      KGHM Zagłębie Lubin     Wisła Płock
      Korona Kielce     Wisła Kraków
      Lechia Gdańsk     Lech Poznań
      Pogoń Szczecin     ŁKS Łódź
      Raków Częstochowa     Arka Gdynia

 

Kolejka 9
21 września 2019           
      Cracovia     Legia Warszawa
      Lech Poznań     Jagiellonia Białystok
      Lechia Gdańsk     Korona Kielce
      Piast Gliwice     Raków Częstochowa
      Pogoń Szczecin     Górnik Zabrze
      Wisła Płock     Wisła Kraków
      ŁKS Łódź     Arka Gdynia
      Śląsk Wrocław     KGHM Zagłębie Lubin

 
Kolejka 10
28 września 2019           
      Arka Gdynia     Piast Gliwice
      Górnik Zabrze     Lech Poznań
      Jagiellonia Białystok     Pogoń Szczecin
      KGHM Zagłębie Lubin     ŁKS Łódź
      Korona Kielce     Śląsk Wrocław
      Legia Warszawa     Lechia Gdańsk
      Raków Częstochowa     Wisła Płock
      Wisła Kraków     Cracovia

 

Kolejka 11
5 października 2019           
      Cracovia     Górnik Zabrze
      Lech Poznań     Wisła Kraków
      Lechia Gdańsk     KGHM Zagłębie Lubin
      Piast Gliwice     Legia Warszawa
      Pogoń Szczecin     Raków Częstochowa
      Wisła Płock     Arka Gdynia
      ŁKS Łódź     Korona Kielce
      Śląsk Wrocław     Jagiellonia Białystok

 
Kolejka 12
19 października 2019     
      Arka Gdynia     Lechia Gdańsk
      Górnik Zabrze     ŁKS Łódź
      Jagiellonia Białystok     Cracovia
      KGHM Zagłębie Lubin     Pogoń Szczecin
      Korona Kielce     Wisła Płock
      Legia Warszawa     Lech Poznań
      Raków Częstochowa     Śląsk Wrocław
      Wisła Kraków     Piast Gliwice

 
Kolejka 13
26 października 2019     
      Cracovia     Pogoń Szczecin
      Lech Poznań     KGHM Zagłębie Lubin
      Lechia Gdańsk     Górnik Zabrze
      Legia Warszawa     Wisła Kraków
      Piast Gliwice     Korona Kielce
      Wisła Płock     Jagiellonia Białystok
      ŁKS Łódź     Raków Częstochowa
      Śląsk Wrocław     Arka Gdynia

 
Kolejka 14
2 listopada 2019           
      Arka Gdynia     Legia Warszawa
      Cracovia     Lechia Gdańsk
      Górnik Zabrze     Piast Gliwice
      Jagiellonia Białystok     ŁKS Łódź
      Korona Kielce     KGHM Zagłębie Lubin
      Pogoń Szczecin     Lech Poznań
      Raków Częstochowa     Wisła Kraków
      Śląsk Wrocław     Wisła Płock

 
Kolejka 15
9 listopada 2019           
      KGHM Zagłębie Lubin     Raków Częstochowa
      Lech Poznań     Korona Kielce
      Lechia Gdańsk     Pogoń Szczecin
      Legia Warszawa     Górnik Zabrze
      Piast Gliwice     Jagiellonia Białystok
      Wisła Kraków     Arka Gdynia
      Wisła Płock     Cracovia
      ŁKS Łódź     Śląsk Wrocław

 
Kolejka 16
23 listopada 2019           
      Cracovia     KGHM Zagłębie Lubin
      Górnik Zabrze     Wisła Płock
      Jagiellonia Białystok     Arka Gdynia
      Korona Kielce     Raków Częstochowa
      Lech Poznań     Piast Gliwice
      Lechia Gdańsk     ŁKS Łódź
      Pogoń Szczecin     Legia Warszawa
      Śląsk Wrocław     Wisła Kraków

 
Kolejka 17
30 listopada 2019           
      Arka Gdynia     Pogoń Szczecin
      KGHM Zagłębie Lubin     Górnik Zabrze
      Legia Warszawa     Korona Kielce
      Piast Gliwice     Śląsk Wrocław
      Raków Częstochowa     Jagiellonia Białystok
      Wisła Kraków     Lechia Gdańsk
      Wisła Płock     Lech Poznań
      ŁKS Łódź     Cracovia

 
Kolejka 18
7 grudnia 2019           
      Cracovia     Raków Częstochowa
      Górnik Zabrze     Wisła Kraków
      Jagiellonia Białystok     KGHM Zagłębie Lubin
      Korona Kielce     Arka Gdynia
      Lech Poznań     ŁKS Łódź
      Lechia Gdańsk     Wisła Płock
      Pogoń Szczecin     Piast Gliwice
      Śląsk Wrocław     Legia Warszawa

 
Kolejka 19
14 grudnia 2019           
      Arka Gdynia     KGHM Zagłębie Lubin
      Jagiellonia Białystok     Lechia Gdańsk
      Korona Kielce     Cracovia
      Legia Warszawa     Wisła Płock
      Piast Gliwice     ŁKS Łódź
      Raków Częstochowa     Górnik Zabrze
      Wisła Kraków     Pogoń Szczecin
      Śląsk Wrocław     Lech Poznań

 
Kolejka 20
21 grudnia 2019           
      Cracovia     Śląsk Wrocław
      Górnik Zabrze     Jagiellonia Białystok
      KGHM Zagłębie Lubin     Legia Warszawa
      Lech Poznań     Arka Gdynia
      Lechia Gdańsk     Raków Częstochowa
      Pogoń Szczecin     Korona Kielce
      Wisła Płock     Piast Gliwice
      ŁKS Łódź     Wisła Kraków

 
Kolejka 21
8 lutego 2020           
      Arka Gdynia     Cracovia
      Korona Kielce     Górnik Zabrze
      Lech Poznań     Raków Częstochowa
      Legia Warszawa     ŁKS Łódź
      Piast Gliwice     KGHM Zagłębie Lubin
      Wisła Kraków     Jagiellonia Białystok
      Wisła Płock     Pogoń Szczecin
      Śląsk Wrocław     Lechia Gdańsk

 
Kolejka 22
15 lutego 2020           
      Cracovia     Lech Poznań
      Górnik Zabrze     Arka Gdynia
      Jagiellonia Białystok     Korona Kielce
      KGHM Zagłębie Lubin     Wisła Kraków
      Lechia Gdańsk     Piast Gliwice
      Pogoń Szczecin     Śląsk Wrocław
      Raków Częstochowa     Legia Warszawa
      ŁKS Łódź     Wisła Płock

 
Kolejka 23
22 lutego 2020           
      Arka Gdynia     Raków Częstochowa
      Lech Poznań     Lechia Gdańsk
      Legia Warszawa     Jagiellonia Białystok
      Piast Gliwice     Cracovia
      Wisła Kraków     Korona Kielce
      Wisła Płock     KGHM Zagłębie Lubin
      ŁKS Łódź     Pogoń Szczecin
      Śląsk Wrocław     Górnik Zabrze

 
Kolejka 24
29 lutego 2020           
      Arka Gdynia     ŁKS Łódź
      Górnik Zabrze     Pogoń Szczecin
      Jagiellonia Białystok     Lech Poznań
      KGHM Zagłębie Lubin     Śląsk Wrocław
      Korona Kielce     Lechia Gdańsk
      Legia Warszawa     Cracovia
      Raków Częstochowa     Piast Gliwice
      Wisła Kraków     Wisła Płock

 
Kolejka 25
4 marca 2020           
      Cracovia     Wisła Kraków
      Lech Poznań     Górnik Zabrze
      Lechia Gdańsk     Legia Warszawa
      Piast Gliwice     Arka Gdynia
      Pogoń Szczecin     Jagiellonia Białystok
      Wisła Płock     Raków Częstochowa
      ŁKS Łódź     KGHM Zagłębie Lubin
      Śląsk Wrocław     Korona Kielce

 
Kolejka 26
7 marca 2020           
      Arka Gdynia     Wisła Płock
      Górnik Zabrze     Cracovia
      Jagiellonia Białystok     Śląsk Wrocław
      KGHM Zagłębie Lubin     Lechia Gdańsk
      Korona Kielce     ŁKS Łódź
      Legia Warszawa     Piast Gliwice
      Raków Częstochowa     Pogoń Szczecin
      Wisła Kraków     Lech Poznań

 
Kolejka 27
14 marca 2020           
      Cracovia     Jagiellonia Białystok
      Lech Poznań     Legia Warszawa
      Lechia Gdańsk     Arka Gdynia
      Piast Gliwice     Wisła Kraków
      Pogoń Szczecin     KGHM Zagłębie Lubin
      Wisła Płock     Korona Kielce
      ŁKS Łódź     Górnik Zabrze
      Śląsk Wrocław     Raków Częstochowa

 
Kolejka 28
21 marca 2020           
      Arka Gdynia     Śląsk Wrocław
      Górnik Zabrze     Lechia Gdańsk
      Jagiellonia Białystok     Wisła Płock
      KGHM Zagłębie Lubin     Lech Poznań
      Korona Kielce     Piast Gliwice
      Pogoń Szczecin     Cracovia
      Raków Częstochowa     ŁKS Łódź
      Wisła Kraków     Legia Warszawa

 
Kolejka 29
4 kwietnia 2020           
      KGHM Zagłębie Lubin     Korona Kielce
      Lech Poznań     Pogoń Szczecin
      Lechia Gdańsk     Cracovia
      Legia Warszawa     Arka Gdynia
      Piast Gliwice     Górnik Zabrze
      Wisła Kraków     Raków Częstochowa
      Wisła Płock     Śląsk Wrocław
      ŁKS Łódź     Jagiellonia Białystok

 
Kolejka 30
11 kwietnia 2020           
      Arka Gdynia     Wisła Kraków
      Cracovia     Wisła Płock
      Górnik Zabrze     Legia Warszawa
      Jagiellonia Białystok     Piast Gliwice
      Korona Kielce     Lech Poznań
      Pogoń Szczecin     Lechia Gdańsk
      Raków Częstochowa     KGHM Zagłębie Lubin
      Śląsk Wrocław     ŁKS Łódź

Ekstraklasa: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama