Reklama

Reklama

​Ekstraklasa. Pogoda w Turcji torpeduje przygotowania klubów Ekstraklasy

Trąby powietrze, gradobicia, wichury - w Turcji trwa pogodowa katastrofa, a to właśnie tam do sezonu przygotowuje się zdecydowana większość klubów Ekstraklasy. Tylko w sobotę odwołano im aż siedem sparingów!

To najpopularniejsze miejsce zgrupowań polskich ekstraklasowców. W przerwie zimowej wybrało się tam aż 12 z 16 klubów, a szczęśliwcami, którzy ominęli Turcję byli: Górnik Zabrze i Wisła Płock (polecieli na Cypr), Zagłębie Sosnowiec (Chorwacja) oraz Legia Warszawa (Portugalia).

Czemu szczęśliwcami? Bo pogodę, jaka obecnie panuje w Turcji, pamiętają tylko najstarsi obywatele tego państwa. Piłkarze zamiast trenować i grać sparingi, zza okien oglądają wichury i gradobicia.

Można grać w tenisa stołowego

Wiatr jest tak silny, że tworzą się trąby powietrzne. Z tego powodu storpedowane są nie tylko przygotowania zespołów, ale także praca lotnisk. Jak np. w Beleku, skąd wczoraj próbowali się wydostać zawodnicy Pogoni Szczecin

Reklama

Przed wichurami chowali się także gracze Jagiellonii Białystok

Z kolei kule gradowe padające w Turcji są tak duże, że można byłoby nimi rozgrywać mecze tenisa stołowego

Z powodu fatalnej pogody w sobotę odwołano sparingi Śląska Wrocław, Wisły Kraków (jeden podopieczni Maciej Stolarczyka zdołali jednak zagrać), Jagiellonii Białystok Piasta Gliwice, Zagłębia Lubin oraz dwa Lecha Poznań.

Decydują pieniądze

Przed wyjazdem nikt takich problemów oczywiście nie przewidywał, bo do tej pory Turcja była idealnym miejsce dla polskich klubów, a jednym z powodów były oczywiście pieniądze.

Nocleg, boisko treningowe, całodobowe wyżywienie, napoje, strefę SPA, baseny itd. w Turcji można mieć już za 50 euro od osoby, czyli mniej niż szary człowiek płaci za wakacyjny wyjazd. Z kolei zamożniejsze kluby płacą nawet 150 euro za osobę. A dokładniej tyle płacą organizatorowi zgrupowania, bo na ogół wszyscy korzystają z pośrednictwa wyspecjalizowanych firm.

Z powodu fatalnej pogody w Turcji rozpacza cała piłkarska Europa, bo w ostatnich latach to miejsce upatrzyły sobie wiele klubów. - Od stycznia do marca trenuje tu około 2000 zespołów - mówił Interii Jacek Kopka, który organizuje zgrupowania w Turcji.

W tej sytuacji wielkim wygranym przygotowań jest m.in. Legia Warszawa, która zdecydowała się na zgrupowanie w Portugalii i dobrze na tym wyszła

W sobotę, przy pięknej pogodzie mistrzowie Polski pokonali w sparingu Vitorię Setubal 1-0.

PJ

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje