Reklama

Reklama

Ekstraklasa. Nie ma daty wznowienia rozgrywek

Ekstraklasa SA poinformowała, że nie wyznaczyła jeszcze daty wznowienia piłkarskich rozgrywek. "Zostanie ona ustalona dopiero po uzyskaniu informacji od UEFA dotyczących terminarza międzynarodowego oraz po decyzjach o zakończeniu obowiązywania zakazów wprowadzonych przez rząd" - dodano.

Portal sport.tvp.pl podał prawdopodobną datę wznowienia rozgrywek Ekstraklasy. Liga miałaby ruszyć 30 maja, a pięć dni wcześniej zostałyby rozegrane mecze ćwierćfinałowe Pucharu Polski. Spółka prowadząca ligowe rozgrywki dementuje te informacje.

Ekstraklasa SA wydała w tej sprawie komunikat. Czytamy w nim, że nie została podjęta decyzja dotycząca daty wznowienia rozgrywek. Spółka czeka na ruch rządu i UEFY, która nie ustaliła jeszcze nowego kalendarza rozgrywek międzynarodowych.

Komunikat Ekstraklasy SA:

Ekstraklasa nie wyznaczyła jeszcze daty wznowienia rozgrywek po epidemii. Zostanie ona ustalona dopiero po uzyskaniu informacji od UEFA dotyczących terminarza międzynarodowego oraz po decyzjach o zakończeniu obowiązywania zakazów wprowadzonych przez rząd.

Reklama

- Priorytetem całej Europy jest dokończenie rozgrywek ligowych. Dlatego przygotowujemy się do tego kroku i rozważamy różne scenariusze powrotu na boiska, by dokończyć sezon w Ekstraklasie. Przełom maja i czerwca to tylko jeden z wielu wariantów, które bierzemy pod uwagę. Chciałbym jednak zdecydowanie podkreślić, że na tym etapie nie ma żadnych wiążących ustaleń w zakresie daty wznowienia rozgrywek. Musimy poczekać na formalne decyzje UEFA dotyczące nowych terminów zakończenia bieżącego sezonu oraz harmonogramu rozgrywek międzynarodowych. Nie zapadną też żadne decyzje o wznowieniu ligi bez cofnięcia przez rząd zakazów związanych z epidemią w kraju. Zdrowie uczestników rozgrywek jest bowiem najważniejsze - komentuje Marcin Animucki, prezes zarządu Ekstraklasy SA.

Obecnie Ekstraklasa oczekuje na informacje z UEFA dotyczące kalendarza międzynarodowego na ten i przyszły sezon. Mają one zostać przekazane klubom w ciągu najbliższych kilku tygodni. Ligowa spółka współpracuje również z organami administracji rządowej, by uzgodnić możliwy sposób i termin przywrócenia rozgrywek w Ekstraklasie. Żadne ustalenia w tym zakresie jeszcze nie zapadły.

MP

Zobacz wyniki, tabelę i najlepszych strzelców PKO Ekstraklasy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy