Reklama

Reklama

Dawid Nowak jednak zdyskwalifikowany za doping

Po uchyleniu przez Trybunał Arbitrażowy PKOl-u poprzedniej decyzji w sprawie Dawida Nowaka, Komisja Dyscyplinarna PZPN-u musiała ponownie zająć się sprawą piłkarza i znów zdyskwalifikowała go na dwa lata za doping.

Co? Gdzie? Kiedy? Bądź na bieżąco i sprawdź Sportowy Kalendarz!

"Decyzje Komisji Dyscyplinarnej PZPN:

(...)

- kara 2 lat zakazu startów dla zawodnika Dawida Nowaka za przewinienie dyscyplinarne, polegające na wykryciu obecności w płynach fizjologicznych zawodnika  substancji zabronionej (sterydu anabolicznego) w postaci stanozololu, tj. za przewinienie dyscyplinarne  dopingu w piłce nożnej" - czytamy w komunikacie na stronie Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Reklama

Kara biegnie od października 2014, gdy Nowak został zawieszony. Obecnie może się on już ubiegać o skrócenie kary.

W sierpniu Trybunał Arbitrażowy PKOl-u uchylił decyzję z lutego o dyskwalifikacji zawodnika z powodu braków formalnych i merytorycznych. Komisja PZPN-u ponownie zajęła się sprawą i wydała kolejny wyrok.

W kwietniu Komisja Dyscyplinarna FIFA zdecydowała, że ukarany za doping Nowak nie może grać w piłkę w żadnych rozgrywkach na całym świecie.

30-letni Nowak, jako piłkarz Cracovii, w październiku 2014 został przyłapany na dopingu i zdyskwalifikowany na dwa lata. Krakowski klub rozwiązał z nim kontrakt.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy