Reklama

Reklama

Czy wiesz, że... Przed 19. kolejką Ekstraklasy

Lech Poznań może pochwalić się imponującą serią siedmiu kolejnych wygranych meczów na wyjeździe. Po raz ostatni piłkarze Mariusza Rumaka nie przywieźli kompletu punktów do Poznania z Gdańska (porażka z Lechią 0-2) 30 września zeszłego roku.

Wcześniej podobną passę zanotowała Wisła Kraków w sezonie 2007/2008 - krakowianie wygrywali w pięciu wyjazdowych meczach z rzędu, a w całych rozgrywkach odnieśli dziesięć takich zwycięstw.

W najbliższej kolejce Lech zagra u siebie z PGE GKS Bełchatów. Przypomnijmy, że gracze "Kolejorza" nie wygrali na własnym boisku od października 2012 r.

Ljuboja liderem

Liderem klasyfikacji strzelców jest w dalszym ciągu Danijel Ljuboja (Legia Warszawa) z dziesięcioma bramkami na koncie. Sprawdziliśmy, ile bramek po 18. kolejkach mieli na koncie zawodnicy, którzy ostatecznie zdobywali koronę króla strzelców:
 

Reklama

2011/2012 - Artjoms Rudnevs (Lech Poznań) - 18 goli / 22 na koniec sezonu

2010/2011 - Tomasz Frankowski (Jagiellonia Białystok) - 9 goli / 14 na koniec sezonu

2009/2010 - Robert Lewandowski (Lech Poznań) - 10 goli / 18 na koniec sezonu

2008/2009 - Paweł Brożek (Wisła Kraków) - 12 goli / 19 na koniec sezonu, Takesure Chinyama (Legia Warszawa) - 12 goli / 19 na koniec sezonu

2007/2008 - Paweł Brożek (Wisła Kraków) - 12 goli / 23 na koniec sezonu

Młoda Ekstraklasa

W poprzedni weekend rozgrywki wznowiła Młoda Ekstraklasa. Liderem rozgrywek jest Legia Warszawa (40 punktów). W poprzednim sezonie warszawianie na tym etapie (po 18. kolejkach) również zajmowali pozycję lidera tabeli (39 punktów), by ostatecznie sięgnąć po zwycięstwo w rozgrywkach.

Regulaminy


Zawodnik, który posiada do odbycia karę dyskwalifikacji z rozgrywek mistrzowskich wynikającą z żółtych lub czerwonych kartek musi, po zmianie barw klubowych do klubu Ekstraklasy, odbyć tą karę w rozgrywkach T-Mobile Ekstraklasy, niezależnie od tego w jakiej klasie rozgrywkowej grał uprzednio (nie dotyczy to rozgrywek Młodej Ekstraklasy). Także zawodnik z zagranicy musi odbyć karę dyskwalifikacji w rozgrywkach T-Mobile Ekstraklasy, jeżeli federacja wystawiająca certyfikat załączyła taką informację.

Napomnienia (żółte kartki) zalicza się odrębnie dla T-Mobile Ekstraklasy i innych klas rozgrywkowych, czyli np. zawodnikowi przychodzącemu z I ligi żółte kartki zaczynają liczyć się od początku.

Ciekawostki

W 19. kolejce T-Mobile Fan Zone zagości w Poznaniu. O lokalizacji zadecydowali internauci w głosowaniu.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL