Reklama

Reklama

Ciekawostki przed 18. kolejką Ekstraklasy

Najmłodszym zawodnikiem, który wystąpił w tym sezonie w T-Mobile Ekstraklasie jest Karol Angielski. Zawodnik Korony Kielce w dniu swojego debiutu w 17. kolejce miał 16 lat i 348 dni. Po rundzie jesiennej najmłodszym zawodnikiem był Adam Dźwigała (Jagiellonia Białystok)...

Dźwigała w 17. kolejce wszedł do czołówki najmłodszych strzelców obecnego sezonu. W momencie strzelenia swojej debiutanckiej bramki miał 17 lat i 159 dni. Najmłodszym zdobywcą bramki pozostaje w dalszym ciągu Kacper Łazaj (Lechia Gdańsk).

W 17. kolejce swoje pierwsze bramki w tych rozgrywkach strzelili również Dani Quintana (Jagiellonia) oraz Tomas Docekal (Piast Gliwice).

W dwóch pierwszych kolejkach rundy wiosennej żadnej z drużyn nie udało się zdobyć kompletu punktów. Czterema punktami mogą pochwalić się Polonia Warszawa, Śląsk Wrocław, KGHM Zagłębie Lubin, Korona Kielce i Podbeskidzie Bielsko-Biała.

Trzech bramkarzy, którzy rozegrali dwa pełne mecze w rundzie wiosennej, może się pochwalić czystym kontem. Są to Emilijus Zubas (PGE GKS Bełchatów), Sergei Pareiko (Wisła Kraków) i Richard Zajac (Podbeskidzie).

Reklama

Ostatnim z uprawnionych do rozgrywek zawodników w zimowym oknie transferowym był Eric Mouloungui (Śląsk Wrocław). Przypomnijmy, że do 31 marca Kluby mogą uprawnić zawodników, którzy do końca zimowego okresu transferowego posiadali status zawodnika wolnego po wygaśnięciu lub rozwiązaniu kontraktu o profesjonalne uprawnianie piłki nożnej

Regulaminy

Obecnie w tabeli T-Mobile Ekstraklasy mamy trzy sytuacje równej liczby punktów (Lech i Polonia po 32 pkt, KGHM Zagłębie, Jagiellonia i Pogoń po 22 pkt oraz Korona i Wisła po 20 pkt.). W przypadku równej ilości punktów w tabeli oraz rozegrania obydwu spotkań między zainteresowanymi drużynami o kolejności w tabeli decydują:

a. liczba zdobytych punktów w spotkaniach między tymi drużynami,

b. przy równej liczbie punktów korzystniejsza różnica między zdobytymi i utraconymi bramkami w spotkaniach tych drużyn,

c. przy dalszej równości, według obowiązującej reguły UEFA, że bramki strzelone na wyjeździe liczone są "podwójnie," korzystniejsza różnica między zdobytymi i utraconymi bramkami w spotkaniach tych drużyn,

d. przy dalszej równości, korzystniejsza różnica bramek we wszystkich spotkaniach z całego cyklu rozgrywek,

e. przy dalszej równości, większa liczba bramek zdobytych we wszystkich spotkaniach z całego cyklu.

Ciekawostki


W 18. kolejce T-Mobile Fan Zone zagości przy ul. Konwiktorskiej w Warszawie i będzie dostępna dla kibiców przy okazji meczu Polonia Warszawa - Wisła Kraków. O lokalizacji zadecydowali internauci w głosowaniu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL