Reklama

Reklama

Areszt dla sześciu pseudokibiców Widzewa po starciu z policją

Sześciu pseudokibiców Widzewa Łódź zatrzymanych w sobotę po starciu z policją na dworcu PKP w Katowicach zostało aresztowanych - poinformował we wtorek rzecznik katowickiej policji Jacek Pytel.

Sześciu pseudokibiców Widzewa Łódź zatrzymanych w sobotę po starciu z policją na dworcu PKP w Katowicach zostało aresztowanych - poinformował we wtorek rzecznik katowickiej policji Jacek Pytel.

W poniedziałek mężczyźni stanęli przed prokuratorem. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Postawiono im zarzut dotyczący art. 254 Kodeksu karnego. Mówi on, że kto bierze czynny udział w zbiegowisku, wiedząc, że jego uczestnicy dopuszczają się gwałtownego zamachu na osobę lub mienie, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Za czynną napaść na funkcjonariusza grozi natomiast do 10 lat pozbawienia wolności.

Trzech pseudokibiców po przesłuchaniach zostało zwolnionych. Jak zaznaczył Pytel, w sprawie możliwe są zarówno kolejne zatrzymania, jak i postawienie kolejnych zarzutów aresztowanym.

Reklama

Dla prokuratury jasne jest, że na dworcu doszło także do uszkodzenia mienia, ale obecnie nie ma materiału dowodowego, który pozwalałby na przypisanie tego konkretnym osobom. Takie zarzuty są więc możliwe w dalszym toku śledztwa.

Kibice Widzewa Łódź wracali z Gliwic pociągiem specjalnym po meczu ekstraklasy piłkarskiej z Piastem. Kiedy pociąg z kibicami przejeżdżał przez trzeci peron katowickiego dworca, ktoś pociągnął za hamulec bezpieczeństwa. Wtedy grupa chuliganów wyskoczyła z pociągu i zaatakowała policjantów, którzy byli na dworcu w związku z przejazdem kibiców Cracovii udających się nocą na mecz pierwszej ligi do Świnoujścia.

Agresywna grupa obrzuciła policję kamieniami i kostką brukową. Policjanci użyli broni gładkolufowej. Niegroźnych obrażeń doznało ośmiu policjantów. Po starciu w Katowicach pociąg odjechał, a na jednej z kolejnych stacji w Zawierciu dziewięciu pseudokibiców zatrzymano.

Rzecznik Grupy PKP Łukasz Kurpiewski zapowiedział, że kolej będzie się domagać wyrównania szkód. Chuligani zniszczyli m.in. nowe tablice informacyjne dla pasażerów, powyrywali też kostkę brukową.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy