Zagłębie II Lubin - Lech II Poznań 1-0 (0-0). 5. kolejka eWinner 2. Liga

W meczu 5. kolejki eWinner 2. Liga, który rozegrany został 10 sierpnia, drużyna Zagłębia II Lubin wygrała z Lech II Poznaniem 1-0 (0-0). Mecz na Stadionie Zaglebia Lubin obejrzało 285 widzów.

W  meczu 5. kolejki  eWinner 2. Liga, który rozegrany został 10 sierpnia, drużyna Zagłębia II Lubin wygrała  z Lech II Poznaniem  1-0 (0-0). Mecz na Stadionie Zaglebia Lubin obejrzało 285 widzów.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem jedenastki Zagłębia II Lubin.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 35. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Kamila Sobczaka z Zagłębia II Lubin, a w 43. minucie Jakuba Antczaka z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 58. minucie kartkę dostał Tornike Gaprindashvili z Zagłębia II Lubin. W 61. minucie Jakub Antczak został zastąpiony przez Krystiana Sanockiego.

Między 61. a 80. minutą, boisko opuścili zawodnicy Zagłębia II Lubin: Kamil Sobczak, Paweł Kruszelnicki, Kacper Lepczyński, Bartłomiej Kłudka, na ich miejsce weszli: Szymon Karasinski, Wojciech Szafranek, Jakub Rogalski, Kamil Sochan. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Filipa Wilaka, Norberta Pacławskiego, Maksyma Czekały zajęli: Patryk Gogół, Łukasz Spławski, Maksymilian Dziuba. W 65. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Filipa Kocabę z Zagłębia II Lubin, a w 84. minucie Łukasza Spławskiego z drużyny przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Zagłębia II Lubin w końcu przyniosły efekt bramkowy. W doliczonej czwartej minucie pojedynku na listę strzelców wpisał się Tornike Gaprindashvili.

Zespół Zagłębia II Lubin zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał siedem celnych strzałów.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter przyznał trzy żółte kartki piłkarzom Zagłębia II Lubin, a zawodnikom Lech II Poznania pokazał dwie.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy w drugiej połowie.