Wisła Puławy - Hutnik Kraków 3-1 (3-0). 2. kolejka eWinner 2. Liga

W pojedynku 2. kolejki eWinner 2. Liga, który rozegrany został 23 lipca, drużyna Wisły Puławy zwyciężyła z Hutnikiem Kraków 3-1 (3-0). Mecz na Stadionie Miejskim Hutnik Kraków w Krakowie obejrzało 549 widzów.

W  pojedynku 2. kolejki  eWinner 2. Liga, który rozegrany został 23 lipca, drużyna Wisły Puławy zwyciężyła  z Hutnikiem Kraków  3-1 (3-0). Mecz na Stadionie Miejskim Hutnik Kraków w Krakowie obejrzało 549 widzów.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Jedenastka Wisły Puławy wygrała aż sześć razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Wisły Puławy otworzyli wynik. W trzeciej minucie na listę strzelców wpisał się Dawid Retlewski.

Jedenastka Hutnika Kraków ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Wisły Puławy, zdobywając kolejną bramkę. Po kwadransie gry nie dał szans obrony bramkarzowi Krystian Puton.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Wisły Puławy w 33. minucie spotkania, gdy Damian Kołtański strzelił trzeciego gola. W 36. minucie za Piotra Azikiewicza wszedł Oskar Przywara.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Kacper Andrzejewski z Hutnika Kraków. Była to 44. minuta spotkania. Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 45. minucie, w jedenastce Hutnika Kraków za Adriana Jurkowskiego wszedł Patryk Nowakowski, a w zespole Wisły Puławy Mateusz Kaczmarek zmienił Aghvana Papikyana. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Piłkarze Hutnika Kraków odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 52. minucie wynik ustalił Michał Zięba.

W 57. minucie kartką został ukarany Krzysztof Iwanicki, zawodnik Hutnika Kraków. W 68. minucie w jedenastce Wisły Puławy doszło do zmiany. Dominik Banach wszedł za Damiana Kołtańskiego. Chwilę później trener Wisły Puławy postanowił bronić wyniku. W 69. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Mateusza Klichowicza wszedł Przemysław Skałecki, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Wisły Puławy utrzymać prowadzenie.

Na cztery minuty przed zakończeniem meczu sędzia pokazał kartkę Krystianowi Lelkowi z jedenastki Hutnika Kraków. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-1.

Arbiter nie ukarał piłkarzy Wisły Puławy żadną kartką, natomiast zawodnikom Hutnika Kraków przyznał trzy żółte.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy.