Wigry Suwałki - Motor Lublin 0-4 (0-2). eWinner 2. Liga

25 maja na Stadionie Miejskim w Suwalkach odbył się pojedynek eWinner 2. Liga pomiędzy drużynami Wigier Suwałki i Motoru Lublin. Mecz zakończył się zwycięstwem Motoru Lublin 4-0. Na stadionie stawiło się 819 widzów.

25 maja  na Stadionie Miejskim w Suwalkach odbył się pojedynek   eWinner 2. Liga pomiędzy drużynami Wigier Suwałki  i Motoru Lublin. Mecz zakończył się zwycięstwem Motoru Lublin 4-0. Na stadionie stawiło się 819 widzów.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Drużyna Wigier Suwałki wygrała aż pięć razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Motoru Lublin w dziewiątej minucie spotkania, gdy Tomasz Swędrowski strzelił pierwszego gola.

Drużyna Wigier Suwałki ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Motoru Lublin, zdobywając kolejną bramkę. W 25. minucie na listę strzelców wpisał się Maciej Firlej.

W 31. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Tomasza Kołbona z Motoru Lublin, a w 33. minucie Mariusza Rybickiego z drużyny przeciwnej. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Damian Sędzikowski wywołał eksplozję radości wśród kibiców Motoru Lublin, strzelając kolejnego gola w 57. minucie spotkania. W 62. minucie Bartosz Pretnik został zmieniony przez Mateusza Sowińskiego.

W tej samej minucie trener Wigier Suwałki postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Michała Żebrakowskiego. Na boisko wszedł Kosei Iwao, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 63. minucie w drużynie Wigier Suwałki doszło do zmiany. Werick Caetano wszedł za Bartłomieja Babiarza. Po chwili trener Motoru Lublin postanowił bronić wyniku. W 71. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Adama Ryczkowskiego wszedł Paweł Moskwik, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Motoru Lublin utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę drużynie Motoru Lublin udało się strzelić gola i wygrać.

W tej samej minucie w zespole Motoru Lublin doszło do zmiany. Maksymilian Cichocki wszedł za Tomasza Kołbona.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Motoru Lublin w 72. minucie spotkania, gdy Paweł Moskwik zdobył czwartą bramkę. Między 75. a 82. minutą, boisko opuścili piłkarze Motoru Lublin: Maciej Firlej, Rafał Krol, Damian Sędzikowski, na ich miejsce weszli: Michał Fidziukiewicz, Jakub Kosecki, Jakub Świeciński. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Kacpra Michalskiego, Mariusza Rybickiego zajęli: Bojan Gvozdenović, Dawid Krzyzanski.

Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Mateuszowi Sowińskiemu z Wigier Suwałki. Była to 76. minuta starcia. W doliczonej pierwszej minucie pojedynku arbiter wyrzucił z boiska Rudinilsona Silvę z Wigier Suwałki. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-4.

Sędzia przyznał dwie żółte kartki i jedną czerwoną zawodnikom Wigier Suwałki, natomiast piłkarzom Motoru Lublin pokazał jedną żółtą.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.