Wigry Suwałki - Hutnik Kraków 5-1 (0-1). 28. kolejka eWinner 2. Liga

W spotkaniu 28. kolejki eWinner 2. Liga, które rozegrane zostało 16 kwietnia, drużyna Wigier Suwałki wysoko wygrała z Hutnikiem Kraków 5-1 (0-1). Mecz na Stadionie Miejskim w Suwalkach obejrzało 512 widzów.

W  spotkaniu 28. kolejki  eWinner 2. Liga, które rozegrane zostało 16 kwietnia, drużyna Wigier Suwałki wysoko wygrała  z Hutnikiem Kraków  5-1 (0-1). Mecz na Stadionie Miejskim w Suwalkach obejrzało 512 widzów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Wigry Suwałki: Bojanowi Gvozdenoviciowi w 3. i Mikołajowi Łabojce w 22. minucie.

W 30. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Wigier Suwałki Bojan Gvozdenović. Na dziewięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia pokazał kartkę Patrykowi Mularczykowi z zespołu Wigier Suwałki.

W 45. minucie za Bojana Gvozdenovicia wszedł Łukasz Bogusławski. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Hutnika Kraków.

W 48. minucie gola wyrównującego strzelił z karnego Mateusz Lewandowski.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Wigier Suwałki przyniosły efekt bramkowy. W 60. minucie Mateusz Lewandowski ponownie zdobył bramkę zmieniając wynik na 2-1.

W 63. minucie boisko opuścili zawodnicy Hutnika Kraków: Mateusz Wyjadłowski, Elorhan, a na ich miejsce weszli Krystian Lelek, Sławomir Chmiel.

Jedenastka Hutnika Kraków ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Wigier Suwałki, zdobywając kolejną bramkę. Gola na 3-1 strzelił hat-tricka na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy Mateusz Lewandowski.

Tomasz Lewandowski wywołał eksplozję radości wśród kibiców Wigier Suwałki, zdobywając kolejną bramkę w 75. minucie pojedynku. Między 77. a 82. minutą, boisko opuścili zawodnicy Hutnika Kraków: Krzysztof Świątek, Kacper Andrzejewski, Dominik Zawadzki, na ich miejsce weszli: Łukasz Skrzypek, Michał Kitliński, Samuel Lapczynski. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Mateusza Lewandowskiego, Bartosza Pretnika zajęli: Kosei Iwao, Lukasz Kubrak.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Wigier Suwałki w 87. minucie spotkania, gdy Michał Żebrakowski strzelił z rzutu karnego piątego gola. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 5-1.

Jedenastka Wigier Suwałki zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 14 celnych strzałów.

Arbiter nie ukarał zawodników Hutnika Kraków żadną kartką, natomiast piłkarzom Wigier Suwałki przyznał trzy żółte.

Oba zespoły wymieniły po pięciu zawodników.