Stomil Olsztyn - RKS Garbarnia Kraków 2-2 (1-1). 4. kolejka eWinner 2. Liga

W pojedynku 4. kolejki eWinner 2. Liga, który rozegrany został 6 sierpnia, drużyna Stomilu Olsztyn zremisowała z Garbarnią Kraków 2-2 (1-1). Mecz na Stadionie OSiR w Olsztynie obejrzało 1 053 widzów.

W  pojedynku 4. kolejki  eWinner 2. Liga, który rozegrany został 6 sierpnia, drużyna Stomilu Olsztyn zremisowała  z Garbarnią Kraków  2-2 (1-1). Mecz na Stadionie OSiR w Olsztynie obejrzało 1 053 widzów.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Stomilu Olsztyn wygrała dwa razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Przy zdobyciu bramki asystował Patryk Mularczyk.

Jakub Karbownik wywołał eksplozję radości wśród kibiców Garbarni Kraków , strzelając gola w 11. minucie starcia. Bramka padła po podaniu Filipa Wójcika.

Piłkarze Stomilu Olsztyn otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 21. minucie bramkę wyrównującą zdobył Michał Karlikowski.

W 41. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Filipa Wójcika, zawodnika Stomilu Olsztyn. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry za czerwoną kartkę zszedł z boiska Lukas Kuban osłabiając tym samym drużynę Stomilu Olsztyn. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania żółtą kartkę obejrzał Mateusz Kardas z drużyny Garbarni Kraków.

W 54. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Stomilu Olsztyn Jakub Tecław. W 58. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Donatasowi Nakrosiusowi, piłkarzowi Garbarni Kraków.

W następstwie utraty bramki trener Stomilu Olsztyn postanowił zagrać agresywniej. W 60. minucie zmienił pomocnika Shuna Shibatę i na pole gry wprowadził napastnika Mateusza Jońcę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W tej samej minucie Maciej Spychała zastąpił Sebastiana Szypulskiego. Między 73. a 83. minutą, boisko opuścili piłkarze Stomilu Olsztyn: Hubert Krawczun, Piotr Kurbiel, Filip Wójcik, na ich miejsce weszli: Bartosz Florek, Mateusz Sobotka, Filip Szabaciuk. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Mateusza Kardasa, Jakuba Karbownika, Wojciecha Słomki zajęli: Jakub Banach, Grzegorz Marszalik, Thomas Pranica. Na trzy minuty przed zakończeniem spotkania na listę strzelców wpisał się Jakub Tecław.

W 89. minucie sędzia przyznał żółtą kartkę Sebastianowi Szypulskiemu z Stomilu Olsztyn. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-2.

Arbiter pokazał dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną zawodnikom Stomilu Olsztyn, natomiast piłkarzom Garbarni Kraków przyznał dwie żółte.

Zespół Stomilu Olsztyn w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna Garbarni Kraków w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.