Śląsk II Wrocław - Ruch Chorzów 1-1 (1-0). 33. kolejka eWinner 2. Liga

14 maja na Stadionie przy ul. Oporowskiej odbyło się spotkanie 33. kolejki eWinner 2. Liga pomiędzy drużynami Śląska II Wrocław i Ruchu Chorzów. Starcie zakończyło się remisem 1-1. Pojedynek obejrzało 818 widzów.

14 maja  na Stadionie przy ul. Oporowskiej odbyło się spotkanie  33. kolejki  eWinner 2. Liga pomiędzy drużynami Śląska II Wrocław  i Ruchu Chorzów. Starcie zakończyło się remisem 1-1. Pojedynek obejrzało 818 widzów.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół Ruchu Chorzów wygrał jeden raz, zremisował dwa, nie przegrywając żadnego spotkania.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W ósmej minucie sędzia ukarał żółtą kartką Vanję Markovic z Ruchu Chorzów, a w 28. minucie Łukasza Gerstensteina z drużyny przeciwnej.

Piotr Samiec-Talar wywołał eksplozję radości wśród kibiców Śląska II Wrocław , zdobywając bramkę w 42. minucie meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Śląska II Wrocław.

Na drugą połowę zespół Ruchu Chorzów wyszedł w zmienionym składzie, za Vanję Markovic wszedł Daniel Szczepan. Między 47. a 52. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Śląska II Wrocław.

W 58. minucie Jakub Jezierski został zastąpiony przez Michała Szmigiela. Między 58. a 82. minutą, boisko opuścili zawodnicy Ruchu Chorzów: Jakub Malec, Tomasz Wójtowicz, Piotr Stępień, Tomasz Foszmańczyk, na ich miejsce weszli: Filip Żagiel, Kacper Bak, Paweł Żuk, Marcin Kowalski. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Łukasza Gerstensteina, Mariusza Idzika zajęli: Karol Borys, Sebastian Bergier. W 68. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Karola Borysa ze Śląska II Wrocław, a w 75. minucie Filipa Nawrockiego z drużyny przeciwnej.

Po chwili trener Śląska II Wrocław postanowił bronić wyniku. W 83. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Mateusza Młynarczyka wszedł Szymon Michalski, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Drużyna Śląska II Wrocław nie obroniła wyniku i ostatecznie zremisowała mecz. W tej samej minucie w drużynie Śląska II Wrocław doszło do zmiany. Filip Gryglak wszedł za Piotra Samca-Talara. Od 87. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Ruchu Chorzów i jedną drużynie przeciwnej.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W szóstej minucie doliczonego czasu spotkania gola wyrównującego strzelił Konrad Kasolik.

W tej samej minucie kartką został ukarany Konrad Kasolik, piłkarz Ruchu Chorzów. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Arbiter w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Śląska II Wrocław, natomiast w drugiej pięć. Piłkarze Ruchu Chorzów otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej trzy więcej.

Obie jedenastki dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.