Ruch Chorzów - KS Radunia Stężyca 1-0 (0-0,0-0). eWinner 2. Liga

W meczu eWinner 2. Liga, który rozegrany został 25 maja, jedenastka Ruchu Chorzów wygrała po dogrywce z Radunią Stężyca 1-0 (0-0,0-0). Mecz na Stadionie Ruchu Chorzow w Chorzowie obejrzało 6 804 widzów.

W  meczu  eWinner 2. Liga, który rozegrany został 25 maja, jedenastka Ruchu Chorzów wygrała  po dogrywce z Radunią Stężyca  1-0 (0-0,0-0). Mecz na Stadionie Ruchu Chorzow w Chorzowie obejrzało 6 804 widzów.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Między 50. a 65. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Ruchu Chorzów i jedną drużynie przeciwnej. W 65. minucie Damian Szuprytowski zastąpił Radosława Stępnia.

W 78. minucie w drużynie Radunii Stężyca doszło do zmiany. Dawid Retlewski wszedł za Janusza Surdykowskiego. Trener Radunii Stężyca postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Wojciecha Łuczaka i na pole gry wprowadził napastnika Michała Millera. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 81. minucie regulaminowego czasu gry w jedenastce Ruchu Chorzów doszło do zmiany. Jakub Malec wszedł za Pawła Żuka.

W 113. minucie kartkę dostał Janusz Surdykowski z Radunii Stężyca.

W dogrywce jedyną bramkę meczu zdobył Daniel Szczepan dla drużyny Ruchu Chorzów. Bramka padła w tej samej minucie. Chwilę później trener Ruchu Chorzów postanowił bronić wyniku. W pierwszej minucie doliczonego czasu dogrywki postawił na defensywę. Za pomocnika Łukasza Janoszkę wszedł Filip Nawrocki, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik.

Dogrywkę wygrała drużyna Ruchu Chorzów która strzeliła jednego gola.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Zespół Ruchu Chorzów wymienił czterech zawodników. Natomiast jedenastka Radunii Stężyca wymieniła pięciu graczy.