RKS Garbarnia Kraków - Śląsk II Wrocław 3-1 (0-0). 5. kolejka eWinner 2. Liga

W pojedynku 5. kolejki eWinner 2. Liga, który rozegrany został 10 sierpnia, drużyna Garbarni Kraków wygrała ze Śląskiem II Wrocław 3-1 (0-0). Mecz na Stadionie Garbarni obejrzało 200 widzów.

W  pojedynku 5. kolejki  eWinner 2. Liga, który rozegrany został 10 sierpnia, drużyna Garbarni Kraków wygrała  ze Śląskiem II Wrocław  3-1 (0-0). Mecz na Stadionie Garbarni obejrzało 200 widzów.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Drużyna Garbarni Kraków wygrała aż cztery razy, a przegrała tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie dostał Adam Żak z drużyny Garbarni Kraków. Była to siódma minuta starcia.

W 45. minucie Mateusz Nowak zastąpił Adriana Dziedzica. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Garbarnia Kraków: Mateuszowi Kardasowi w 49. i Cezaremu Polakowi w 50. minucie.

Wysiłki podejmowane przez zespół Śląska II Wrocław w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 54. minucie na listę strzelców wpisał się Szymon Krocz.

W 61. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Robertowi Pisarczukowi z Śląska II Wrocław. W 65. minucie Filip Gryglak został zmieniony przez Jakuba Jezierskiego, a za Mateusza Młynarczyka wszedł na boisko Jakub Lutostański, co miało wzmocnić drużynę Śląska II Wrocław. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jakuba Karbownika na Bartlomieja Purchę. W 71. minucie bramkę wyrównującą zdobył z karnego Bartlomiej Purcha.

Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał żółtą kartkę Jakubowi Jezierskiemu, piłkarzowi Śląska II Wrocław. Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 76. minucie, w zespole Garbarni Kraków za Adama Żaka wszedł Jakub Sutor, a w drużynie Śląska II Wrocław Miłosz Kurowski zmienił Mateusza Lisowskiego.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Garbarni Kraków w 84. minucie spotkania, gdy Patryk Warczak strzelił drugiego gola.

Drużyna Śląska II Wrocław ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Garbarni Kraków, zdobywając kolejną bramkę. W 86. minucie Bartlomiej Purcha po raz drugi zdobył bramkę zmieniając wynik na 3-1.

W tej samej minucie boisko opuścili zawodnicy Śląska II Wrocław: Kuba Lizakowski, Hubert Konstanty, a na ich miejsce weszli Michał Szmigiel, Szymon Krocz. Chwilę później trener Garbarni Kraków postanowił bronić wyniku. W 90. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Patryka Mularczyka wszedł Mateusz Bartków, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Garbarni Kraków utrzymać prowadzenie. W doliczonej drugiej minucie meczu czerwoną kartkę obejrzał Cezary Polak, tym samym drużyna Garbarni Kraków musiała końcówkę grać w dziesiątkę, mimo to zdołała jeszcze poprawić wynik.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-1.

Zespół Garbarni Kraków zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał 11 celnych strzałów.

Sędzia przyznał trzy żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom Garbarni Kraków, a zawodnikom Śląska II Wrocław pokazał dwie żółte.

Zespół Garbarni Kraków wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna Śląska II Wrocław w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.