Lech II Poznań - MKS Polonia Warszawa 1-3 (1-1). 6. kolejka eWinner 2. Liga

W starciu 6. kolejki eWinner 2. Liga, które rozegrane zostało 14 sierpnia, zespół Lech II Poznania przegrał z Polonią Warszawa 1-3 (1-1). Pojedynek odbył się na Stadionie Amiki Wronki we Wronkach.

W  starciu 6. kolejki  eWinner 2. Liga, które rozegrane zostało 14 sierpnia, zespół Lech II Poznania przegrał  z Polonią Warszawa  1-3 (1-1). Pojedynek odbył się na Stadionie Amiki Wronki we Wronkach.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem jedenastki Polonii Warszawa.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 21. minucie sędzia przyznał kartkę Tomaszowi Cywce z Lech II Poznania.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Polonii Warszawa w 30. minucie spotkania, gdy Michał Fidziukiewicz zdobył pierwszą bramkę. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Adam Pazio.

Piłkarze Lech II Poznania szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 32. minucie na listę strzelców wpisał się Filip Wilak.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 60. minucie za Jakuba Antczaka wszedł Krystian Sanocki. Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Erykowi Mikołajewskiemu z drużyny Polonii Warszawa. Była to 65. minuta spotkania.

Niedługo później trener Lech II Poznania postanowił bronić wyniku. W 78. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Filipa Wilaka wszedł Ksawery Kukulka, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Jedenastka Lech II Poznania nie obroniła wyniku i ostatecznie przegrała mecz.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Polonii Warszawa przyniosły efekt bramkowy. W 84. minucie Krystian Pieczara dał prowadzenie swojej jedenastce. W zdobyciu bramki pomógł Marcin Pieńkowski.

W samej końcówce meczu w zespole Lech II Poznania doszło do zmiany. Kacper Sommerfeld wszedł za Maksyma Czekałę.

Drużyna Lech II Poznania ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Polonii Warszawa, zdobywając kolejną bramkę. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry wynik na 1-3 podwyższył Mateusz Michalski. Przy zdobyciu bramki pomagał Michał Bajdur.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-3.

Jedenastka Polonii Warszawa zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 10 celnych strzałów.

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Drużyna Lech II Poznania w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast jedenastka Polonii Warszawa w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.