Lech II Poznań - MKS Kotwica Kołobrzeg 2-3 (2-0). 4. kolejka eWinner 2. Liga

7 sierpnia na Stadionie Amiki Wronki we Wronkach odbyło się starcie 4. kolejki eWinner 2. Liga pomiędzy drużynami Lech II Poznania i Kotwicy Kołobrzeg. Mecz zakończył się zwycięstwem Kotwicy Kołobrzeg 3-2.

7 sierpnia  na Stadionie Amiki Wronki we Wronkach odbyło się starcie  4. kolejki  eWinner 2. Liga pomiędzy drużynami Lech II Poznania  i Kotwicy Kołobrzeg. Mecz zakończył się zwycięstwem Kotwicy Kołobrzeg 3-2.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Drużyna Kotwicy Kołobrzeg wygrała dwa razy, zremisowała trzy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Lech II Poznania otworzyli wynik. W dziewiątej minucie Tomasz Cywka dał prowadzenie swojej drużynie z karnego.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Lech II Poznań: Tomaszowi Cywce w 30. i Jakubowi Zagórskiemu w 31. minucie. W 37. minucie Robert Obst został zastąpiony przez Sebastiana Murawskiego. Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter przyznał żółtą kartkę Kamilowi Kortowi z zespołu Kotwicy Kołobrzeg.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Lech II Poznania w 43. minucie spotkania, gdy Filip Wilak strzelił drugiego gola. Przy zdobyciu bramki pomógł Patryk Gogół.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry sędzia ukarał żółtą kartką Maksyma Czekałę, piłkarza Lech II Poznania.

W 47. minucie żółtą kartką został ukarany Filip Wilak, zawodnik Lech II Poznania. W 52. minucie bramkę kontaktową zdobył z rzutu karnego Grzegorz Goncerz.

Między 59. a 67. minutą, boisko opuścili zawodnicy Lech II Poznania: Maksym Czekała, Jakub Antczak, na ich miejsce weszli: Bruno Żołądź, Krystian Sanocki. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Dominika Chromińskiego, Tomasza Kaczmarka zajęli: Michał Cywiński, Paweł Łysiak. Niedługo później trener Lech II Poznania postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Filipa Wilaka. Na boisko wszedł Norbert Pacławski, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Tomasz Cywka, osłabiając drużynę Lech II Poznania. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten zawodnik w 30. minucie.

W 74. minucie żółtą kartkę otrzymał Krystian Palacz z Lech II Poznania. W tej samej minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Filip Wilak osłabiając zespół Lech II Poznania. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 47. minucie.

Michał Cywiński wywołał eksplozję radości wśród kibiców Kotwicy Kołobrzeg, strzelając kolejnego gola w 76. minucie spotkania. Na dziewięć minut przed zakończeniem starcia w zespole Kotwicy Kołobrzeg doszło do zmiany. Jakub Bojas wszedł za Grzegorza Goncerza.

W tej samej minucie trener Kotwicy Kołobrzeg postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za pomocnika Kamila Korta wszedł Kamil Bartoś, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Kotwicy Kołobrzeg utrzymać remis. Mimo postawienia na obronę zespołowi Kotwicy Kołobrzeg udało się strzelić gola i wygrać. W 86. minucie w drużynie Lech II Poznania doszło do zmiany. Maksymilian Dziuba wszedł za Patryka Gogoła. W doliczonej drugiej minucie spotkania żółtą kartkę dostał Maksymilian Dziuba z zespołu Lech II Poznania.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Kotwicy Kołobrzeg przyniosły efekt bramkowy. Minutę później na listę strzelców wpisał się Sebastian Murawski.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-3.

Zespół Kotwicy Kołobrzeg zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał 11 celnych strzałów.

Sędzia pokazał sześć żółtych kartek oraz dwie czerwone zawodnikom Lech II Poznania, a piłkarzom Kotwicy Kołobrzeg przyznał jedną żółtą.

Zespół Lech II Poznania w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna Kotwicy Kołobrzeg wymieniła pięciu zawodników.