KS Górnik Polkowice - Pogoń Siedlce 1-2 (0-2). 5. kolejka eWinner 2. Liga

10 sierpnia na Stadionie Miejskim w Polkowicach odbyło się starcie 5. kolejki eWinner 2. Liga pomiędzy drużynami Górnika Polkowice i Pogoń Siedlce. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Pogoń Siedlce 2-1. Na stadionie stawiło się 420 widzów.

10 sierpnia  na Stadionie Miejskim w Polkowicach odbyło się starcie  5. kolejki  eWinner 2. Liga pomiędzy drużynami Górnika Polkowice  i Pogoń Siedlce. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Pogoń Siedlce 2-1. Na stadionie stawiło się 420 widzów.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Drużyna Górnika Polkowice wygrała aż trzy razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W szóstej minucie bramkę zdobył Cezary Demianiuk.

W 16. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jarosława Ratajczaka z Górnika Polkowice, a w 17. minucie Macieja Wichtowskiego z drużyny przeciwnej.

Maciej Wichtowski wywołał eksplozję radości wśród kibiców Pogoń Siedlce , zdobywając kolejną bramkę w 23. minucie pojedynku. Między 29. a 35. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Pogoń Siedlce i jedną drużynie przeciwnej.

W 45. minucie Kacper Gościniarek zastąpił Dominika Pisarka. W tej samej minucie w drużynie Górnika Polkowice doszło do zmiany. Kacper Poczwardowski wszedł za Kacpra Gościniarka. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 59. minucie boisko opuścili zawodnicy Górnika Polkowice: Rafał Karmelita, Tomasz Kołbon, a na ich miejsce weszli Karol Fryzowicz, Dawid Burka. W 63. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Mateusz Piotrowski osłabiając zespół Pogoń Siedlce. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 35. minucie.

W 65. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Dominika Pisarka z Górnika Polkowice, a w 76. minucie Ernesta Dzięcioła z drużyny przeciwnej. W 67. minucie Damian Nowak został zmieniony przez Marcia Marcinha, co miało wzmocnić zespół Pogoń Siedlce. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mariusza Idzika na Filipa Baranowskiego. W 77. minucie na listę strzelców wpisał się Szymon Kiebzak.

Chwilę później trener Pogoń Siedlce postanowił wzmocnić linię pomocy i w 78. minucie zastąpił zmęczonego Damiana Szuprytowskiego. Na boisko wszedł Kamil Włodyka, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W czwartej minucie doliczonego czasu gry w drużynie Pogoń Siedlce doszło do zmiany. Cezary Bujalski wszedł za Cezarego Demianiuka. Zespołowi Górnika Polkowice zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Pogoń Siedlce.

Arbiter pokazał trzy żółte kartki zawodnikom Pogoń Siedlce w pierwszej połowie, natomiast w drugiej jedną żółtą oraz jedną czerwoną. Piłkarze drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie dwie żółte kartki, a w drugiej jedną.

Zespół Górnika Polkowice wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna Pogoń Siedlce w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.