Hutnik Kraków - OKS Sokół Ostróda 2-0 (0-0). 29. kolejka eWinner 2. Liga

W meczu 29. kolejki eWinner 2. Liga, który rozegrany został 23 kwietnia, drużyna Hutnika Kraków wygrała z Sokołem Ostróda 2-0 (0-0). Mecz na Stadionie Miejskim Hutnik Kraków obejrzało 200 widzów.

W  meczu 29. kolejki  eWinner 2. Liga, który rozegrany został 23 kwietnia, drużyna Hutnika Kraków wygrała  z Sokołem Ostróda  2-0 (0-0). Mecz na Stadionie Miejskim Hutnik Kraków obejrzało 200 widzów.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna Sokoła Ostróda wygrała aż trzy razy, a przegrała tylko raz.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 12. a 33. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Hutnika Kraków i jedną drużynie przeciwnej.

W 45. minucie za Karola Turka wszedł Łukasz Święty. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 56. minucie Dawid Wojtyra został zmieniony przez Ernesta Słupskiego, co miało wzmocnić drużynę Sokoła Ostróda. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kacpra Andrzejewskiego na Elorhana. W 65. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Szymon Dowgiałło osłabiając tym samym zespół Sokoła Ostróda.

W tej samej minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Pawłowi Rabinowi, piłkarzowi Sokoła Ostróda.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Hutnika Kraków w 67. minucie spotkania, gdy Krzysztof Świątek zdobył pierwszą bramkę. Między 70. a 82. minutą, boisko opuścili zawodnicy Sokoła Ostróda: Sebastian Rugowski, Patryk Skórecki, Jan Klimek, na ich miejsce weszli: Jakub Żyznowski, Wojciech Mazurowski, Mateusz Sobotka. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Krystiana Lelka, Mateusza Wyjadłowskiego zajęli: Sławomir Chmiel, Michał Kitliński.

W 76. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Elorhana z Hutnika Kraków, a w 77. minucie Jakuba Żyznowskiego z drużyny przeciwnej.

Drużyna Sokoła Ostróda ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Hutnika Kraków, strzelając kolejnego gola. W drugiej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Michał Kitliński.

W tej samej minucie żółtą kartkę dostał Ernest Słupski z Sokoła Ostróda. Dwie minuty później w drużynie Hutnika Kraków doszło do zmiany. Łukasz Skrzypek wszedł za Dominika Zawadzkiego. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Zespół Hutnika Kraków zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał 13 celnych strzałów.

Arbiter przyznał cztery żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom Sokoła Ostróda, natomiast zawodnikom Hutnika Kraków pokazał trzy żółte.

Zespół Hutnika Kraków w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast drużyna Sokoła Ostróda wymieniła pięciu graczy.