6. kolejka 2. ligi: Olimpia Elbląg - Stal Stalowa Wola 0-1 (0-1)

W pojedynku 6. kolejki polskiej 2. ligi, który rozegrany został 25 sierpnia, jedenastka Olimpii Elbląg przegrała ze Stal 0-1 (0-1).

M. Fidziukiewicz 14'

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 13. minucie kartkę otrzymał Michał Balewski z drużyny gospodarzy.

Jedyną bramkę meczu dla Stal (”Stalówka”) zdobył Michał Fidziukiewicz w 14. minucie. W 27. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Roberta Dadoka ze Stal, a w 33. minucie Brunona Żołądzia z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Stal.

Drugą połowę drużyna Olimpii Elbląg rozpoczęła w zmienionym składzie, za Michała Balewskiego, Przemysława Brychlika weszli Eryk Filipczyk, Oleksiy Pytulyak. W 55. minucie Rafał Michalik został zastąpiony przez Michała Mistrzyka.

W 75. minucie Michał Miller został zmieniony przez Oskara Ryka, co miało wzmocnić jedenastkę Olimpii Elbląg. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Michała Płonkę na Łukasza Zjawińskiego w 86. minucie oraz Michała Fidziukiewicza na Bartlomieja Ciepielę w tej samej minucie. Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Bartosz Sobotka ze Stal. Była to 78. minuta spotkania. W drugiej połowie nie padły gole.

Krystian Kalinowski
13′ Michał Balewski
Łukasz Pietras
33′ Bruno Żołądź
Michał Płonka
Przemysław Brychlik
Michał Fidziukiewicz  14′
Michał Miller
Kacper Śpiewak

Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Już w najbliższą sobotę zespół ”Stalówki” będzie miał szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jego przeciwnikiem będzie Górnik Łęczna. Natomiast w niedzielę CWKS Resovia będzie rywalem jedenastki Olimpii Elbląg w meczu, który odbędzie się w Rzeszowie.