6. kolejka 2. ligi: KS Legionovia - Górnik Polkowice 1-2 (1-0)

25 sierpnia w Legionowie odbył się pojedynek 6. kolejki polskiej 2. ligi pomiędzy drużynami Legionovii i Górnika Polkowice. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Górnika Polkowice 2-1.

6. kolejka Polska - 2. liga
2019-08-25 17:00 | Stadion: Stadion Miejski w Legionowie im. ks. płk. Jana Mrugacza | Arbiter: M. Korpalski
M. Magdziak 90'

Drużyny zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Jedenastka Legionovii zajmowała 15., natomiast zespół Górnika Polkowice - 16. pozycję.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między czwartą a 24. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Tymczasem piłkarze Legionovii nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 31. minucie Karol Podliński dał prowadzenie swojej drużynie. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Legionovii.

W 57. minucie Jedrzej Krol został zastąpiony przez Michała Bednarskiego. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Legionovia: Karolowi Podlińskiemu w 60. i Konradowi Zaklice w 63. minucie.

Trzeba było trochę poczekać, aby Michał Bednarski wywołał eksplozję radości wśród kibiców Górnika Polkowice, zdobywając bramkę w 64. minucie meczu. Między 81. a 89. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Legionovii i jedną drużynie przeciwnej.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Górnika Polkowice przyniosły efekt bramkowy. W doliczonym czasie gry na listę strzelców wpisał się Mateusz Magdziak.

W doliczonej trzeciej minucie starcia w drużynie Górnika Polkowice doszło do zmiany. Wojciech Galas wszedł za Kamila Wacławczyka. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-2.

Mateusz Magdziak  90′ 4′
89′ Rafał Zembrowski
Maciej Bancewicz
Kacper Będzieszak
Filip Baranowski
Patryk Koziara
Martins Ekwueme
16′ Stanislaw Wawrzynowicz
Jędrzej Król24′
Eryk Więdłocha
Dominik Radziemski
63′ Konrad Zaklika
Kamil Wacławczyk81′
 31′ 60′ Karol Podliński
Eryk Sobków

Arbiter ukarał żółtymi kartkami pięciu piłkarzy gospodarzy. Przyznał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i cztery w drugiej połowie meczu. Zawodnicy Górnika Polkowice dostali dwie żółte kartki w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Już w najbliższą sobotę jedenastka Górnika Polkowice zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej rywalem będzie RKS Garbarnia Kraków. Natomiast 1 września Toruński Klub Piłkarski Elana będzie gościć zespół Legionovii.