6. kolejka 2. ligi: Górnik Łęczna - GKS Katowice 1-0 (1-0)

25 sierpnia odbył się mecz 6. kolejki polskiej 2. ligi pomiędzy drużynami Górnika Łęczna i GKS-u Katowice. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Górnika Łęczna 1-0.

P. Wojciechowski 3'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Górnika Łęczna w trzeciej minucie spotkania, gdy Pawel Wojciechowski strzelił pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie.

W 29. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Zbigniewa Wojciechowskiego z GKS-u Katowice, a w 30. minucie Igora Korczakowskiego z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Górnika Łęczna.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 52. minucie, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom GKS-u Katowice: Bartoszowi Mrozkowi i Michałowi Gałeckiemu. W 58. minucie za Patryka Grychtolika wszedł Dawid Rogalski.

Między 60. a 87. minutą, boisko opuścili zawodnicy Górnika Łęczna: Igor Korczakowski, Aron Stasiak, Pawel Wojciechowski, na ich miejsce weszli: Krystian Wójcik, Dawid Dzięgielewski, Przemyslaw Banaszak. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Szymona Kiebzaka, Jakuba Habusty, Grzegorza Janiszewskiego zajęli: Mateusz Kompanicki, Patryk Szwedzik, Mateusz Broda. Sędzia wręczył żółte kartki zawodnikom Górnik Łęczna: Marcinowi Stromeckiemu w 64. i Pawłowi Baranowskiemu w 75. minucie. W drugiej połowie nie padły bramki.

Bartosz Mrozek52′
75′ Paweł Baranowski
Michał Gałecki52′
30′ Igor Korczakowski
Patryk Grychtolik
64′ Marcin Stromecki
Jakub Habusta
Tomasz Tymosiak
Szymon Kiebzak
Aron Stasiak
Arkadiusz Woźniak
 3′ Paweł Wojciechowski
Daniel Rumin

Arbiter ukarał żółtymi kartkami trzech piłkarzy Górnika Łęczna. Przyznał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej połowie meczu. Zawodnicy gości dostali jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej części meczu.

Zespół Górnika Łęczna w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała czterech zmian.

Już w najbliższą sobotę zespół Górnika Łęczna będzie miał szansę na kolejne punkty grając w Boguchwale. Jego przeciwnikiem będzie Stal Stalowa Wola. Tego samego dnia KS SKRA Częstochowa zagra z drużyną ”Gieksy” na jej terenie.