5. kolejka 2. ligi: Wigry Suwałki - WKS Śląsk Wrocław II 2-0 (1-0)

25 września na Stadionie Miejskim w Suwałkach odbyło się spotkanie 5. kolejki polskiej 2. ligi pomiędzy drużynami Wigier i Śląska II. Starcie zakończyło się zwycięstwem Wigier 2-0.

K. Wełniak 45',72'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna Śląska II plącze się na dole tabeli zajmując 15. pozycję, za to zespół Wigier zajmując czwarte miejsce w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla zespołu Śląska II. W piątej minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Paweł Budzyński osłabiając tym samym zespół gości.

W siódmej minucie Adrian Łyszczarz został zastąpiony przez Milosza Tysiaka. W 12. minucie w drużynie Wigier doszło do zmiany. Kacper Wełniak wszedł za Cezarego Sauczka. Jedyną żółtą kartkę w meczu obejrzał Adrian Karankiewicz z zespołu gospodarzy. Była to 16. minuta pojedynku.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Wigier w końcu przyniosły efekt bramkowy. W piątej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Kacper Wełniak.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Wigier.

Drugą połowę drużyna Wigier rozpoczęła w zmienionym składzie, za Adriana Karankiewicza wszedł Łukasz Bogusławski.

Zespół Śląska II ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 72. minucie Kacper Wełniak ponownie pokonał bramkarza zmieniając wynik na 2-0.

Między 73. a 89. minutą, boisko opuścili zawodnicy Wigier: Bartłomiej Babiarz, Denis Gojko, Kamil Adamek, na ich miejsce weszli: Paweł Gierach, Bartosz Gużewski, Jakub Świątek. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Mateusza Maćkowiaka, Bartosza Boruna, Szymona Krocza zajęli: Olivier Wypart, Patryk Szymański, Filip Michalski. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Patryk Caliński
16′ Adrian Karankiewicz