5. kolejka 2. ligi: Sokół Ostróda - Znicz Pruszków 2-0 (0-0)

W starciu 5. kolejki polskiej 2. ligi, które rozegrane zostało 26 września, jedenastka Sokołu Ostróda zwyciężyła ze Zniczem 2-0 (0-0). Spotkanie odbyło się na Stadionie Sokoła Ostróda.

E. Kobza 71'

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 32. minucie Łukasz Święty został zmieniony przez Wojciecha Kalinowskiego.

Drugą połowę zespół Sokołu Ostróda rozpoczął w zmienionym składzie, za Michała Zimmera wszedł Eryk Kobza.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sokołu Ostróda w 54. minucie spotkania, gdy Rafał Siemaszko strzelił pierwszego gola. Między 60. a 67. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Sokołu Ostróda, zdobywając kolejną bramkę. W 71. minucie wynik na 2-0 podwyższył Eryk Kobza.

Między 78. a 87. minutą, boisko opuścili piłkarze Sokołu Ostróda: Dawid Wolny, Rafał Siemaszko, na ich miejsce weszli: Sebastian Rugowski, Daniel Łuczak. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Dariusza Zjawińskiego, Lukáša Hrnčiara zajęli: Mikołaj Szymański, Bartłomiej Faliszewski. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Krystian Tabara
 54′ 60′ Rafał Siemaszko
Paweł Tarnowski
Dawid Wolny
Dariusz Zjawiński

Sędzia pokazał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Znicza przyznał jedną.

Obie drużyny dokonały po cztery zmiany.

Już w najbliższy wtorek zespół Znicza rozegra kolejny mecz u siebie. Jego przeciwnikiem będzie KS Hutnik Kraków Stowarzyszenie Nowy Hutnik 2010. Tego samego dnia Olimpia Elbląg będzie gościć jedenastkę Sokołu Ostróda.