5. kolejka 2. ligi: RKS Garbarnia Kraków - Pogoń Siedlce 0-0

W starciu 5. kolejki polskiej 2. ligi, które rozegrane zostało 21 sierpnia, drużyna Garbarni zremisowała z Pogoń Siedlce 0-0.

5. kolejka Polska - 2. liga
2019-08-21 17:00 | Stadion: Stadion Garbarni przy ul. Barskiej | Arbiter: M. Pelka
RKS Garbarnia Kraków
Pogoń Siedlce
0
0

Drużyna Garbarni bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował czwarte miejsce i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na osiem pojedynków zespół Pogoń Siedlce wygrał trzy razy i tyle samo razy przegrywał. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Od pierwszych minut drużyna Pogoń Siedlce zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Garbarni była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Między 29. a 44. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Pogoń Siedlce i jedną drużynie przeciwnej.

W 63. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Damian Mosiejko, osłabiając drużynę Pogoń Siedlce. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten piłkarz w 29. minucie. W 65. minucie Karol Kostrubała zastąpił Tomasza Kołbona.

Między 68. a 88. minutą, boisko opuścili zawodnicy Garbarni: Krzysztof Szewczyk, Kamil Słoma, Adrian Wójcik, na ich miejsce weszli: Mateusz Wyjadłowski, Rafał Surmiak, Michal Feliks. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Kamila Walkowa, Kacpra Skibickiego, Macieja Firleja zajęli: Jakub Romanowicz, Marcin II, Kacper Falon.

Adam Pazio
44′ Kamil Kuczak