5. kolejka 2. ligi: MKS Chojniczanka Chojnice - Błękitni Stargard 2-0 (2-0)

W spotkaniu 5. kolejki polskiej 2. ligi, które rozegrane zostało 26 września, drużyna Chojniczanki wygrała z KS-em Błekitnim 2-0 (2-0). Mecz odbył się na Stadionie Miejskim Chojnice w Chojnicach.

A. Theus 33' (samob.)

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna KS-u Błekitniego plącze się na dole tabeli zajmując 13. miejsce, za to zespół Chojniczanki zajmując pierwszą pozycję w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna Chojniczanki wygrała dwa razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Mateusz Klichowicz wywołał eksplozję radości wśród kibiców Chojniczanki, zdobywając bramkę w 10. minucie pojedynku.

W 33. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik KS-u Błekitniego Aleksander Theus. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę drużyna KS-u Błekitniego wyszła w zmienionym składzie, za Marcina Rajcha, Michala Cywińskiego, Błażeja Starzyckiego weszli Paweł Bednarski, Dawid Polkowski, Oskar Ryk. W 60. minucie Serhiy Napolov został zastąpiony przez Szymona Emchego.

Jedyną żółtą kartkę w meczu arbiter pokazał Maciejowi Konie z zespołu gospodarzy. Była to 74. minuta starcia. W doliczonym czasie gry sędzia wyrzucił z boiska Jana Mudrę z Chojniczanki. W drugiej połowie nie padły gole.

Krystian Kujawa
15′ 90′ Jan Mudra
Jakub Ostrowski
Krystian Wachowiak
Bartosz Sitkowski
Paweł Czajkowski
Aleksander Theus 33′ (samob.)
 10′ Mateusz Klichowicz