5. kolejka 2. ligi: Hutnik Kraków - Olimpia 2-2 (1-0)

W pojedynku 5. kolejki polskiej 2. ligi, który rozegrany został 25 września, drużyna Hutnika Kraków zremisowała z Olimpią 2-2 (1-0). Mecz odbył się na Stadionie Garbarni przy ul. Barskiej.

5. kolejka Polska - 2. liga
2020-09-25 15:30 | Stadion: Stadion Garbarni przy ul. Barskiej | Arbiter: M. Szrek
Omid Popalzay 75'

Było to starcie drużyn broniących się przed spadkiem. Grała ze sobą 17. i 18. jedenastka 2. ligi.

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Hutnika Kraków otworzyli wynik. W dziewiątej minucie bramkę zdobył Krzysztof Świątek.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Hutnik Kraków: Dawidowi Lincy w 24. i Mateuszowi Ozimkowi w 26. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Hutnika Kraków.

Zawodnicy Olimpii otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 48. minucie bramkę wyrównującą zdobył Piotr Janczukowicz.

Między 52. a 68. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Hutnika Kraków oraz dwie drużynie przeciwnej. W 69. minucie Piotr Janczukowicz został zmieniony przez Oskara Kalenika.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Olimpii przyniosły efekt bramkowy. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania na listę strzelców wpisał się Omid Popalzay.

W 90. minucie arbiter pokazał kartkę Patrykowi Leszczynskiemu, piłkarzowi gości.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W drugiej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Mateusz Zając.

Dwie minuty później w jedenastce Olimpii doszło do zmiany. Vahe Mnatsakanyan wszedł za Omida Popalzaya. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-2.

Damian Ciechanowski
54′ Łukasz Kędziora
Kacper Pietrzyk
Piotr Stawarczyk
Bartosz Widejko
 90′ Mateusz Zając
David Andronic
52′ Miłosz Drąg
Mikołaj Gabor
Abdallah Ahmed Hafez
Michał Graczyk
24′ Dawid Linca
Piotr Janczukowicz  48′
Sebastian Olszewski
Omid Popalzay  75′ 68′
26′ Mateusz Ozimek
José Alberto Djaló Embaló
 9′ Krzysztof Świątek
Adrian Kwiatkowski54′

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Już w najbliższy wtorek drużyna Hutnika Kraków będzie miała szansę na kolejne punkty grając na wyjeździe. Jej przeciwnikiem będzie Znicz Pruszków. Natomiast w środę GKS Katowice zagra z drużyną Olimpii na jej terenie.