4. kolejka 2. ligi: Znicz Pruszków - Stal Rzeszów 0-2 (0-0)

W pojedynku 4. kolejki polskiej 2. ligi, który rozegrany został 19 września, drużyna Znicza przegrała ze Stal Rrzeszów 0-2 (0-0). Starcie odbyło się na Stadionie Znicza (MZOS) w Pruszkowie.

D. Olejarka 90'

Drużyna Stal Rrzeszów bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała czwarte miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Od pierwszych minut zespół Stal Rrzeszów zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Znicza była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Między 26. a 39. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Stal Rrzeszów w 60. minucie spotkania, gdy Wojciech Reiman zdobył pierwszą bramkę. W 61. minucie w jedenastce Stal Rrzeszów doszło do zmiany. Dawid Olejarka wszedł za Rafała Maciejewskiego.

W 68. minucie Jakub Gorski zastąpił Jakuba Zagórskiego. Między 68. a 88. minutą, boisko opuścili piłkarze Znicza: Dariusz Zjawiński, Maciej Machalski, Gabor Grabowski, na ich miejsce weszli: Patryk Kubicki, Krystian Pomorski, Tymon Proczek. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Damiana Michalika, Krystiana Pieczary, Wiktora Kłosa zajęli: Mariusz Sławek, Grzegorz Goncerz, Błażej Szczepanek. W doliczonym czasie gry kartkę dostał Maciej Wichtowski, zawodnik gospodarzy.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Stal Rrzeszów, strzelając kolejnego gola. W czwartej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Dawid Olejarka. To już trzecie trafienie tego piłkarz w sezonie.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-2.

Wiktor Kaczorowski
39′ Marcin Bochenek
Radosław Sylwestrzak26′
90′ Maciej Wichtowski
Rafał Maciejewski
32′ Dariusz Zjawiński
Krystian Pieczara

Sędzia pokazał trzy żółte kartki zawodnikom Znicza, a piłkarzom gości przyznał jedną.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy w drugiej połowie.

Już w najbliższy piątek jedenastka Stal Rrzeszów będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej rywalem będzie Olimpia Elbląg. Natomiast 26 września Sokół Ostróda będzie gościć drużynę Znicza.