4. kolejka 2. ligi: WKS Śląsk Wrocław II - KKS 1925 Kalisz 0-3 (0-1)

W spotkaniu 4. kolejki polskiej 2. ligi, które rozegrane zostało 20 września, zespół Śląska II przegrał z KKS-em Kalisz 0-3 (0-1). Starcie odbyło się na Stadionie Oporowska we Wrocławiu.

K. Sabiłło 86'

Drużyny zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Jedenastka Śląska II zajmowała 11., natomiast zespół KKS-u Kalisz - 12. miejsce.

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Od pierwszych minut jedenastka KKS-u Kalisz zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Śląska II była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy KKS-u Kalisz w 23. minucie spotkania, gdy Bartłomiej Maćczak zdobył pierwszą bramkę.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Mariusz Pawelec z zespołu gospodarzy. Była to 42. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny KKS-u Kalisz.

Na drugą połowę jedenastka Śląska II wyszła w zmienionym składzie, za Mateusza Młynarczyka, Adriana Łyszczarza weszli Mateusz Maćkowiak, Marcel Zylla. W 47. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Przemysława Bargiela ze Śląska II, a w 49. minucie Jakuba Chojnowskiego z drużyny przeciwnej.

W 69. minucie Robert Tunkiewicz został zastąpiony przez Michała Boreckiego. W 70. minucie w zespole KKS-u Kalisz doszło do zmiany. Kamil Sabiłło wszedł za Fabiana Hiszpańskiego. Na kwadrans przed zakończeniem meczu kartkę dostał Bartosz Waleńcik, zawodnik KKS-u Kalisz.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka KKS-u Kalisz, strzelając kolejnego gola. W 79. minucie Bartłomiej Maćczak po raz drugi zdobył bramkę zmieniając wynik na 0-2.

W 83. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Mikołaj Zawistowski, Mateusz Majewski, a na ich miejsce weszli Nikodem Zawistowski, Bartłomiej Maćczak.

Niedługo później Kamil Sabiłło wywołał eksplozję radości wśród kibiców KKS-u Kalisz, zdobywając kolejną bramkę w 86. minucie starcia. Na dwie minuty przed zakończeniem spotkania w drużynie KKS-u Kalisz doszło do zmiany. Mateusz Mączyński wszedł za Marcina Radzewicza.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-3.

Jakub Chojnowski49′
42′ Mariusz Pawelec
Mateusz Gawlik
Konrad Poprawa
Paweł Łydkowski
Olivier Wypart
Bartosz Waleńcik75′
47′ Przemysław Bargiel