4. kolejka 2. ligi: Olimpia Grudziądz - Sokół Ostróda 0-4 (0-0)

19 września na Stadionie Miejskim im. Bronisława Malinowskiego w Grudziądzu odbył się mecz 4. kolejki polskiej 2. ligi pomiędzy drużynami Olimpii i Sokołu Ostróda. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Sokołu Ostróda 4-0.

4. kolejka Polska - 2. liga
2020-09-19 18:00 | Stadion: Stadion Miejski im. Bronisława Malinowskiego | Arbiter: A. Różycki
A. Dobosz 90'

Był to pojedynek zespołów broniących się przed spadkiem. Spotkała się 17. i 15. drużyna 2. ligi.

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Sokół Ostróda: Rafałowi Siemaszce w 22. i Michałowi Zimmerowi w 41. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sokołu Ostróda w 58. minucie spotkania, gdy Dawid Wolny strzelił z rzutu karnego pierwszego gola. W 62. minucie Oskar Kalenik został zmieniony przez Mikołaja Gabora.

Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy za czerwoną kartkę zszedł z boiska Samuel osłabiając tym samym drużynę Olimpii.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Sokołu Ostróda, zdobywając kolejną bramkę. W 71. minucie wynik na 0-2 podwyższył Tomasz Gajda.

Prawie natychmiast Dawid Wolny wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sokołu Ostróda, strzelając kolejnego gola w 76. minucie starcia.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W doliczonej trzeciej minucie pojedynku na listę strzelców wpisał się Adam Dobosz.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-4.

Maciej Dampc
70′ Samuel Hernández Mederos
Dawid Wolny  58′ (k.), 76′

Zawodnicy Olimpii obejrzeli w meczu jedną czerwoną kartkę, a ich przeciwnicy dwie żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Sokołu Ostróda w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.

Już w najbliższą sobotę zespół Olimpii rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jego przeciwnikiem będzie KS Hutnik Kraków Stowarzyszenie Nowy Hutnik 2010. Tego samego dnia Znicz Pruszków zagra z drużyną Sokołu Ostróda na jej terenie.