4. kolejka 2. ligi: Olimpia Elbląg - MKS Chojniczanka Chojnice 0-0

19 września na Stadionie Miejskim odbył się pojedynek 4. kolejki polskiej 2. ligi pomiędzy drużynami Olimpii Elbląg i Chojniczanki. Starcie zakończyło się remisem 0-0.

4. kolejka Polska - 2. liga
2020-09-19 17:00 | Stadion: Stadion Miejski | Arbiter: Ł. Karski
Olimpia Elbląg
MKS Chojniczanka Chojnice
0
0

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Zespół Olimpii Elbląg znajduje się na dole tabeli zajmując 19. miejsce, za to jedenastka Chojniczanki zajmując pierwszą pozycję w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem zespołu Chojniczanki.

Od pierwszych minut jedenastka Chojniczanki zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Olimpii Elbląg była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Michał Kiełtyka z jedenastki gospodarzy. Była to 24. minuta meczu.

W 63. minucie Maciej Kona został zastąpiony przez Pawła Czajkowskiego. Między 65. a 85. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej.

W 71. minucie Michał Ressel został zmieniony przez Oskara Bohma, co miało wzmocnić zespół Olimpii Elbląg. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Szymona Skrzypczaka na Artura Pląskowskiego oraz Serhiego Napolova na Marcina Trojanowskiego.

Paweł Sokół
85′ Eryk Filipczyk
Michał Grobelny
24′ Michał Kiełtyka
Serhiy Napolov68′
65′ Wojciech ZZZZ
Robert Ziętarski
Janusz Surdykowski
Szymon Skrzypczak74′

Arbiter przyznał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Chojniczanki pokazał dwie.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła jednego gracza. Natomiast drużyna Chojniczanki w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Już w najbliższy piątek zespół Olimpii Elbląg będzie miał szansę na kolejne punkty grając na wyjeździe. Jego rywalem będzie Stal Rzeszów. Natomiast 26 września Błękitni Stargard zagrają z zespołem Chojniczanki na jego terenie.