4. kolejka 2. ligi: KS SKRA Częstochowa - Motor Lublin 1-1 (1-0)

W spotkaniu 4. kolejki polskiej 2. ligi, które rozegrane zostało 19 września, zespół SKRA Częstochowa zremisował z Motorem 1-1 (1-0). Mecz odbył się na Stadionie ul. Loretańska.

R. Król 49'

Drużyny zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Zespół SKRA Częstochowa zajmował szóste, natomiast drużyna Motoru - siódme miejsce.

Od pierwszych minut zespół Motoru zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny SKRA Częstochowa była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 20. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Rafała Grodzickiego z Motoru, a w 32. minucie Jakuba Siniora z drużyny przeciwnej.

W tym czasie to piłkarze SKRA Częstochowa otworzyli wynik. W 34. minucie bramkę zdobył Adam Olejnik.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Motor: Marcinowi Michocie w 40. i Sławomirowi Dudzie w 44. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu SKRA Częstochowa.

Zawodnicy gości otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Rafał Król.

W 55. minucie Leszek Jagodziński został zmieniony przez Szymona Raka. Między 64. a 90. minutą, boisko opuścili zawodnicy SKRA Częstochowa: Dawid Niedbała, Piotr Nocoń, na ich miejsce weszli: Wojciech Słomka, Lucjan Zieliński. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Piotra Ceglarza, Daniela Świderskiego zajęli: Dominik Kunca, Krzysztof Ropski. W 77. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Michała Bogacza z Motoru, a w 87. minucie Wojciecha Słomkę z drużyny przeciwnej.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry czerwoną kartkę obejrzał Marcin Michota, tym samym drużyna gości musiała końcówkę grać w dziesiątkę, ale utrzymała korzystny wynik. W tej samej minucie w zespole SKRA Częstochowa doszło do zmiany. Sebastian Rogala wszedł za Kamila Wojtyrę. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Leszek Jagodziński
 34′ Adam Olejnik
Rafał Król  49′
32′ Jakub Sinior
Tomasz Swędrowski
Kamil Wojtyra
Daniel Świderski

Sędzia przyznał trzy żółte kartki piłkarzom Motoru w pierwszej połowie, natomiast w drugiej jedną żółtą oraz jedną czerwoną. Zawodnicy drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej również jedną.

Już w najbliższy piątek zespół Motoru będzie miał szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jego rywalem będzie RKS Garbarnia Kraków. Natomiast 26 września MKS Bytovia będzie przeciwnikiem drużyny SKRA Częstochowa w meczu, który odbędzie się w Bytowie.