34. kolejka 2. ligi: WKS Gryf Wejherowo - Stal Stalowa Wola 1-3 (0-0)

W meczu 34. kolejki polskiej 2. ligi, który rozegrany został 19 maja, drużyna WKS-u Gryf przegrała ze Stalą 1-3 (0-0).

M. Kitliński 90'

Od pierwszych minut jedenastka Stali (”Stalówka”) zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu WKS-u Gryf była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 35. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Pawła Czychowskiego z WKS-u Gryf, a w 41. minucie Adama Waszkiewicza z drużyny przeciwnej.

W 52. minucie kartkę otrzymał Michał Mistrzyk z ”Stalówki”. W 55. minucie Adrian Machol został zmieniony przez Łukasza Pietronia.

W 62. minucie w jedenastce Stali doszło do zmiany. Michał Kitliński wszedł za Michała Mistrzyka. W 63. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Kacpra Śpiewaka ze Stali, a w 66. minucie Fabiana Katnego z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Stali w 70. minucie spotkania, gdy Robert Dadok strzelił pierwszego gola. W 74. minucie Paweł Czychowski został zmieniony przez Oskara Ryka, co miało wzmocnić drużynę WKS-u Gryf. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Patryka Maruta na Sebastiana Łętochę.

Na kwadrans przed zakończeniem spotkania kartką został ukarany Piotr Kołc, piłkarz gospodarzy.

Zespół WKS-u Gryf ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gości, zdobywając kolejną bramkę. W 79. minucie Robert Dadok ponownie zdobył bramkę zmieniając wynik na 0-2.

W 80. minucie Robert Dadok został zmieniony przez Grzegorza Janiszewskiego, co miało wzmocnić zespół Stali. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Piotra Kołca na Oskara Sikorskiego.

Jedenastka WKS-u Gryf nie dała rywalom długo cieszyć się ze zdobytej bramki. W 90. minucie gola kontaktowego strzelił Maciej Koziara. To już jedenaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy ”Stalówki” w 90. minucie spotkania, gdy Michał Kitliński zdobył trzecią bramkę. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-3.

Fryderyk Stasiak
66′ Fabian Katny
Adam Waszkiewicz41′
75′ Piotr Kołc
Robert Dadok  70′, 79′
 90′ Maciej Koziara
Patryk Marut
Adrian Machol
Michał Mistrzyk52′
35′ Paweł Czychowski
Przemysław Stelmach
Dawid Rogalski
Michał Trąbka
Krzysztof Wicki
Kacper Śpiewak63′

Arbiter ukarał żółtymi kartkami trzech zawodników gospodarzy. Pokazał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej połowie meczu. Piłkarze Stali obejrzeli jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej części meczu.