34. kolejka 2. ligi: Energetyk ROW Rybnik - Znicz Pruszków 3-0 (1-0)

W pojedynku 34. kolejki polskiej 2. ligi, który rozegrany został 19 maja, drużyna ROW-u Rybnik wygrała ze Zniczem 3-0 (1-0).

R. Tkocz 65'

Od pierwszych minut zespół Znicza zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki ROW-u Rybnik była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy ROW-u Rybnik w 22. minucie spotkania, gdy Bartosz Giełażyn zdobył pierwszą bramkę.

Jedyną kartkę w meczu sędzia przyznał Bartłomiejowi Wasilukowi z jedenastki gospodarzy. Była to 34. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu ROW-u Rybnik.

Na drugą połowę drużyna ROW-u Rybnik wyszła w zmienionym składzie, za Michala Rostkowskiego wszedł Krzysztof Koch.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna ROW-u Rybnik, strzelając kolejnego gola. W 52. minucie Bartosz Giełażyn ponownie trafił do bramki zmieniając wynik na 2-0.

Niedługo później Robert Tkocz wywołał eksplozję radości wśród kibiców ROW-u Rybnik, zdobywając kolejną bramkę w 65. minucie starcia. W 69. minucie Szymon Jary zastąpił Dominika Zawadzkiego.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-0.

Bartłomiej Faliszewski
 65′ Robert Tkocz
Arkadiusz Pyrka
34′ Bartłomiej Wasiluk
Mikołaj Szymański
Przemysław Brychlik
Jakub Zagórski
 22′, 52′ Bartosz Giełażyn
Mateusz Kinast

Arbiter nie ukarał zawodników Znicza żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał jedną żółtą.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast drużyna Znicza nie skorzystała ze zmian.