34. kolejka 2. ligi: CWKS Resovia - Rozwój Katowice 1-3 (1-1)

19 maja w Rzeszowie odbył się pojedynek 34. kolejki polskiej 2. ligi pomiędzy drużynami Resovii i Rozwoju. Mecz zakończył się zwycięstwem Rozwoju 3-1.

S. Gancarczyk 90'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Resovii.

Od pierwszych minut zespół Rozwoju zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Resovii była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Rozwoju otworzyli wynik. W 20. minucie z rzutu karnego bramkę zdobył Bartosz Baranowicz.

W 21. minucie kartkę dostał Bartłomiej Makowski, zawodnik gospodarzy.

Piłkarze gospodarzy otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Szymon Feret. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W 40. minucie kartkę obejrzał Marcin Kowalski z jedenastki gości. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 47. minucie za Mateusza Kantora wszedł Radoslaw Adamski. W 58. minucie w drużynie Rozwoju doszło do zmiany. Mateusz Chmarek wszedł za Konrada Andrzejczaka.

Piłkarze gości odpowiedzieli strzeleniem gola. Bramkę na 1-2 w 61. minucie zdobył Mateusz Chmarek.

W 63. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Seweryna Gancarczyka z Rozwoju, a w czwartej minucie doliczonego czasu spotkania Konrada Domonia z drużyny przeciwnej. Między 67. a 84. minutą, boisko opuścili piłkarze Resovii: Bartłomiej Makowski, Matthew Świechowski, na ich miejsce weszli: Mirosław Kmiotek, Dawid Obloza. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Daniela Kamińskiego, Daniela Paszka zajęli: Robert Woźniak, Daniel Kaletka.

Trzeba było trochę poczekać, aby Seweryn Gancarczyk wywołał eksplozję radości wśród kibiców Rozwoju, strzelając kolejnego gola w tej samej minucie meczu. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-3.

Patryk Szczuka
90′ Konrad Domoń
Przemyslaw Gałecki
Mateusz Geniec
Seweryn Gancarczyk  90′ 63′
Mateusz Kantor
Marcin Kowalski40′
21′ Bartłomiej Makowski