33. kolejka 2. ligi: Znicz Pruszków - Toruński Klub Piłkarski Elana 3-2 (1-1)

19 lipca na Stadionie Znicza (MZOS) w Pruszkowie odbyło się spotkanie 33. kolejki polskiej 2. ligi pomiędzy drużynami Znicza i TKP Elana. Mecz zakończył się zwycięstwem Znicza 3-2.

L. Hrnčiar 50'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W szóstej minucie Patryk Czarnowski dał prowadzenie swojemu zespołowi. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie.

W siódmej minucie sędzia ukarał żółtą kartką Pawła Sokoła z TKP Elana, a w 32. minucie Marcina Bochenka z drużyny przeciwnej.

Zawodnicy gości otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 34. minucie na listę strzelców wpisał się Mariusz Kryszak. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Niedługo później Lukáš Hrnčiar wywołał eksplozję radości wśród kibiców TKP Elana, strzelając kolejnego gola w 50. minucie pojedynku. W 59. minucie Patryk Czarnowski zastąpił Pawła Tarnowskiego.

Między 61. a 80. minutą, boisko opuścili piłkarze Znicza : Kacper Skibko, Marcin Rackiewicz, Arkadiusz Pyrka, na ich miejsce weszli: Bartlomiej Faliszewski, Peter Drobňák, Mikolaj Szymanski. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Bartosza Machaja, Kacpra Jozwickiego zajęli: Bartosz Boniecki, Sebastian Rak. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom TKP Elana: Mariuszowi Kryszakowi w 71. i Kordianowi Górce w 80. minucie. W 84. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Paweł Sokół z zespołu gości i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w siódmej minucie.

Na cztery minuty przed zakończeniem spotkania w drużynie TKP Elana doszło do zmiany. Dawid Kuchnicki wszedł za Sebastiana Raka. W 88. minucie bramkę wyrównującą zdobył z karnego Dariusz Zjawiński. W 90. minucie w zespole TKP Elana doszło do zmiany. Dominik Pisarek wszedł za Kordiana Górkę.

Szybko po stracie gola drużyna Znicza ponownie trafiła do bramki rywala. W tej samej minucie wynik ustalił Martin Baran.

W doliczonej trzeciej minucie starcia żółtą kartką został ukarany Martin Baran, piłkarz gospodarzy. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-2.

Paweł Sokół7′ 84′
32′ Marcin Bochenek
Jan Andrzejewski
Marcin Rackiewicz
Kordian Górka80′
 90′ 90′ Martin Baran
Wojciech Onsorge
 6′ Patryk Czarnowski
Bartosz Machaj
 88′ (k.) Dariusz Zjawiński
Filip Kozłowski

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gości w pierwszej połowie, natomiast w drugiej dwie żółte i jedną czerwoną. Piłkarze drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej również jedną.

Oba zespoły wymieniły po czterech zawodników w drugiej połowie.

Już w najbliższą sobotę drużyna TKP Elana rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie WKS Gryf Wejherowo. Tego samego dnia Widzew Łódź będzie gościć drużynę Znicza.