33. kolejka 2. ligi: WKS Gryf Wejherowo - Górnik Polkowice 0-3 (0-2)

W spotkaniu 33. kolejki polskiej 2. ligi, które rozegrane zostało 19 lipca, zespół WKS-u Gryf przegrał z Górnikiem Polkowice 0-3 (0-2). Mecz odbył się na Stadionie WKS Gryf Wejherowo w Wejherowie.

K. Ciupka 90'

Od pierwszych minut jedenastka Górnika Polkowice zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny WKS-u Gryf była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Michał Bednarski wywołał eksplozję radości wśród kibiców Górnika Polkowice, zdobywając bramkę w 27. minucie pojedynku. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwudzieste trzecie trafienie w sezonie.

W 35. minucie Marcin Burkhardt został zastąpiony przez Miłosza Mycia.

Zespół WKS-u Gryf ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, strzelając kolejnego gola. W ostatniej minucie pierwszej połowy wynik na 0-2 podwyższył Kamil Wacławczyk.

Od 72. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Górnika Polkowice i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Górnika Polkowice w 90. minucie spotkania, gdy Kornel Ciupka zdobył trzecią bramkę. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-3.

Marek Opałacz
84′ Jakub Godlewski
Mariusz Szuszkiewicz

Piłkarze WKS-u Gryf dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Jedenastka WKS-u Gryf wymieniła dwóch graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.

Już w najbliższą sobotę jedenastka Górnika Polkowice będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej przeciwnikiem będzie MKS Bytovia. Tego samego dnia Toruński Klub Piłkarski Elana będzie gościć jedenastkę WKS-u Gryf.