33. kolejka 2. ligi: Olimpia Elbląg - KS Legionovia 2-1 (1-0)

W pojedynku 33. kolejki polskiej 2. ligi, który rozegrany został 19 lipca, drużyna Olimpii Elbląg zwyciężyła z Legionovią 2-1 (1-0). Mecz odbył się na Stadionie Miejskim.

P. Koziara 57'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Jedenastka Olimpii Elbląg wygrała aż cztery razy, zremisowała trzy, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W pierwszej minucie na listę strzelców wpisał się Dawid Jabłoński.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Rafał Zembrowski z drużyny gości. Była to 27. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Olimpii Elbląg.

Drugą połowę drużyna Olimpii Elbląg rozpoczęła w zmienionym składzie, za Tomasza Sedlewskiego wszedł Daniel Morys. W 57. minucie Jacek Lewandowski zastąpił Piotra Maślankę.

W tej samej minucie w zespole Legionovii doszło do zmiany. Mateusz Małek wszedł za Mateusza Turkowskiego.

Dopiero w drugiej połowie Patryk Koziara wywołał eksplozję radości wśród kibiców Legionovii, zdobywając bramkę w tej samej minucie starcia. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Olimpii Elbląg doszło do zmiany. Oskar Ryk wszedł za Sebastiana Milanowskiego.

W 68. minucie kartkę dostał Daniel Morys, zawodnik Olimpii Elbląg.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Olimpii Elbląg przyniosły efekt bramkowy. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił Michał Kiełtyka.

Między 73. a 75. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Legionovii i jedną drużynie przeciwnej. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

Daniel Choroś73′
 70′ Michał Kiełtyka
Kacper Kaczorowski
 1′ Dawid Jabłoński
Marcin Kluska75′
Oskar Kordykiewicz
Patryk Koziara  57′
75′ Klaudiusz Krasa
Mateusz Turkowski
Sebastian Milanowski
Karol Podliński

Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Legionovii przyznał trzy.

Drużyna Olimpii Elbląg w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.

Już w najbliższą sobotę drużyna Legionovii rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie Górnik Łęczna. Tego samego dnia RKS Garbarnia Kraków będzie gościć jedenastkę Olimpii Elbląg.