33. kolejka 2. ligi: Górnik Łęczna - Stal Rzeszów 2-2 (2-1)

19 lipca na Stadionie Górnik odbył się mecz 33. kolejki polskiej 2. ligi pomiędzy drużynami Górnika Łęczna i Stal Rrzeszów. Pojedynek zakończył się remisem 2-2.

D. Kostkowski 72'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna Górnika Łęczna wygrała aż trzy razy, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Tuż po rozpoczęciu meczu drużyna Górnika Łęczna pokazała swoją wyższość. W drugiej minucie bramkę zdobył Pawel Wojciechowski. To już szesnaste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Jedenastka Stal Rrzeszów wyrównała wynik meczu. W piątej minucie po rozpoczęciu na listę strzelców wpisał się Damian Michalik. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Wiktorowi Kłosowi z zespołu gości. Była to 28. minuta pojedynku.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Górnika Łęczna przyniosły efekt bramkowy. W 31. minucie Adrian Cierpka dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 65. minucie arbiter ukarał kartką Błażeja Szczepanka, piłkarza Stal Rrzeszów. W 67. minucie Piotr Głowacki zastąpił Dariusza Jareckiego.

Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Stal Rrzeszów doszło do zmiany. Patryk Plewka wszedł za Wiktora Kłosa.

Zawodnicy gości w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 72. minucie wynik ustalił Damian Kostkowski.

W 79. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Bartosza Śpiączkę z Górnika Łęczna, a w 89. minucie Wojciecha Reimana z drużyny przeciwnej. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-2.

Radosław Sylwestrzak
 31′ Adrian Cierpka
Błażej Szczepanek65′
79′ Bartosz Śpiączka
Sławomir Szeliga
 2′ Paweł Wojciechowski
Artur Pląskowski

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Górnika Łęczna, natomiast zawodnikom gości przyznał trzy.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał dwóch zmian. Jedenastka Stal Rrzeszów w drugiej połowie również wymieniła dwóch zawodników.

Już w najbliższą sobotę drużyna Stal Rrzeszów będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej rywalem będzie KS SKRA Częstochowa. Tego samego dnia KS Legionovia będzie przeciwnikiem zespołu Górnika Łęczna w meczu, który odbędzie się w Legionowie.