33. kolejka 2. ligi: Błękitni Stargard - RKS Garbarnia Kraków 2-3 (2-2)

W meczu 33. kolejki polskiej 2. ligi, który rozegrany został 19 lipca, drużyna KS-u Błekitniego przegrała z Garbarnią 2-3 (2-2). Starcie odbyło się na Stadionie Miejskim w Przedmieściu Szczecińskim.

K. Szewczyk 67'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W piątej minucie po rozpoczęciu kartką został ukarany Michal Cywiński, piłkarz gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników KS-u Błekitniego w 24. minucie spotkania, gdy Bartosz Sitkowski zdobył pierwszą bramkę. W 28. minucie arbiter pokazał kartkę Jakubowi Ostrowskiemu z KS-u Błekitniego.

Zespół Garbarni nie zraził się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W 29. minucie Michal Feliks wyrównał wynik meczu. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 33. minucie na listę strzelców wpisał się Krystian Sanocki. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Piłkarze gości szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 36. minucie bramkę wyrównującą zdobył Donatas Nakrošius.

W 40. minucie kartkę dostał Bartosz Sitkowski, zawodnik KS-u Błekitniego. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 2-2.

Na drugą połowę drużyna Garbarni wyszła w zmienionym składzie, za Grzegorza Marszalika wszedł Patryk Serafin. W 59. minucie kartkę otrzymał Tomasz Kołbon z jedenastki gości.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Garbarni przyniosły efekt bramkowy. W 67. minucie wynik ustalił Krzysztof Szewczyk.

W 74. minucie Paweł Łysiak został zmieniony przez Dawida Polkowskiego. Od 74 minuty boisko opuścili zawodnicy KS-u Błekitniego: Hubert Krawczun, Patryk Paczuk, Michal Cywiński, na ich miejsce weszli: Mateusz Kompanicki, Mateusz Bochnak, Pawel Bednarski. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Michala Feliksa, Krzysztofa Szewczyka zajęli: Mateusz Wyjadłowski, Błażej Radwanek. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Garbarnia: Patrykowi Serafinowi w 87. i Jakubowi Kowalskiemu w 89. minucie.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-3.

Krystian Kujawa
28′ Jakub Ostrowski
Bartlomiej Mruk
Hubert Sadowski
Donatas Nakrošius  36′
 24′ 40′ Bartosz Sitkowski
Tomasz Kołbon59′
Jakub Szrek
Jakub Kowalski89′
5′ Michal Cywiński
Kamil Kuczak
Wojciech Fadecki
Grzegorz Marszalik
Paweł Łysiak
Marek Masiuda
 33′ Krystian Sanocki
Michał Feliks  29′
Patryk Paczuk
Krzysztof Szewczyk  67′

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po trzy żółte kartki.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast jedenastka Garbarni w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Już w najbliższą sobotę zespół Garbarni zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jego rywalem będzie Olimpia Elbląg. Tego samego dnia KKS Lech Poznań II będzie przeciwnikiem drużyny KS-u Błekitniego w meczu, który odbędzie się we Wronkach.