32. kolejka 2. ligi: WKS Gryf Wejherowo - Rozwój Katowice 3-1 (1-0)

5 maja w Wejherowie odbył się mecz 32. kolejki polskiej 2. ligi pomiędzy drużynami WKS-u Gryf i Rozwoju. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem WKS-u Gryf 3-1.

D. Paszek 79'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć pojedynków jedenastka WKS-u Gryf wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo cztery razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Od pierwszych minut drużyna Rozwoju zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu WKS-u Gryf była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Wysiłki podejmowane przez drużynę WKS-u Gryf w końcu przyniosły efekt bramkowy. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry bramkę zdobył Piotr Kołc.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki WKS-u Gryf.

Drugą połowę zespół Rozwoju rozpoczął w zmienionym składzie, za Bartosza Solińskiego, Bartosza Baranowicza weszli Bartosz Neugebauer, Konrad Andrzejczak. W 52. minucie kartkę otrzymał Oskar Sikorski z WKS-u Gryf.

W 60. minucie Przemysław Macierzyński został zmieniony przez Pawła Czychowskiego. Między 64. a 71. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Jedenastka gości nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 79. minucie Daniel Paszek wyrównał wynik meczu.

Na trzy minuty przed zakończeniem pojedynku w jedenastce WKS-u Gryf doszło do zmiany. Oskar Ryk wszedł za Roberta Chwastka.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników WKS-u Gryf w 88. minucie spotkania, gdy Maciej Koziara strzelił drugiego gola. To już ósme trafienie tego piłkarza w sezonie.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W 90. minucie Maciej Koziara po raz drugi zdobył bramkę zmieniając wynik na 3-1.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-1.

Kamil Łączek
 45′ 71′ Piotr Kołc
Przemyslaw Monka
 88′, 90′ Maciej Koziara
Bartosz Baranowicz
Przemysław Macierzyński
Daniel Kamiński64′
Łukasz Pietroń
Rafał Kuliński
52′ Oskar Sikorski
Kamil Kurowski66′
Dawid Rogalski
Daniel Paszek  79′
Krzysztof Wicki
Michał Płonka

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Zespół WKS-u Gryf w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników.

Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała czterech zmian.

Już w najbliższą sobotę drużyna Rozwoju rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie Energetyk ROW Rybnik. Tego samego dnia Znicz Pruszków będzie gościć jedenastkę WKS-u Gryf.