32. kolejka 2. ligi: Widzew Łódź - Stal Stalowa Wola 3-0 (3-0)

W spotkaniu 32. kolejki polskiej 2. ligi, które rozegrane zostało 15 lipca, drużyna Widzewa wygrała ze Stal 3-0 (3-0). Mecz odbył się na Stadionie Miejskim Widzewa Łódź w Łodzi.

32. kolejka Polska - 2. liga
2020-07-15 19:10 | Stadion: Stadion Miejski Widzewa Łódź | Arbiter: P. Horożaniecki
A. Radwański 37'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Widzewa w 10. minucie spotkania, gdy Marcin Robak zdobył pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwudzieste pierwsze trafienie w sezonie.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Stal: Piotrowi Witasikowi w 19. i Michałowi Fidziukiewiczowi w 33. minucie.

Drużyna ”Stalówki” ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 37. minucie pokonał bramkarza Adam Radwański. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 40. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Marcin Robak z Widzewa. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-0.

Na drugą połowę drużyna Stal wyszła w zmienionym składzie, za Bartosza Sobotkę, Przemysława Stelmacha, Dominika Chromińskiego weszli Adam Waszkiewicz, Krzysztof Kiercz, Michał Płonka. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy arbiter przyznał kartkę Mateuszowi Możdżeniowi z Widzewa.

W 65. minucie Henrik Ojamaa zastąpił Daniela Mąkę. W 70. minucie sędzia pokazał kartkę Piotrowi Mrozińskiemu, zawodnikowi gości.

Szymon Jopek
49′ Mateusz Możdżeń
Piotr Mroziński70′
Henrik Ojamaa
Przemysław Stelmach
Bartłomiej Poczobut
Piotr Zmorzyński
 37′ Adam Radwański
Michał Fidziukiewicz33′
 10′, 40′ Marcin Robak
Kacper Śpiewak

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Widzewa, a zawodnikom gości przyznał trzy.

Oba zespoły wymieniły po czterech zawodników w drugiej połowie.

Już w najbliższą niedzielę jedenastka Widzewa będzie miała szansę na kolejne punkty grając w Rzeszowie. Jej przeciwnikiem będzie CWKS Resovia. Tego samego dnia GKS Katowice zagra z jedenastką Stal na jej terenie.