32. kolejka 2. ligi: Toruński Klub Piłkarski Elana - GKS Bełchatów 4-2 (2-1)

W spotkaniu 32. kolejki polskiej 2. ligi, które rozegrane zostało 5 maja, drużyna TKP Elana zwyciężyła z GKS-em Bełchatów 4-2 (2-1).

32. kolejka Polska - 2. liga
2019-05-05 13:05 | Stadion: Stadion Miejski im. Grzegorza Duneckiego | Arbiter: P. Urban
P. Zdybowicz 63'

Było to starcie na szczycie tabeli. Zapowiadał się ciekawy mecz, gdyż grały ze sobą trzecia i druga jedenastka 2. ligi.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to zawodnicy GKS-u Bełchatów otworzyli wynik. W 13. minucie z rzutu karnego bramkę zdobył Damian Michalski. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Zawodnicy TKP Elana nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W 16. minucie na listę strzelców wpisał się Krzysztof Wołkowicz. To już szóste trafienie tego piłkarza w sezonie.

W 18. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Marcina Grolika z GKS-u Bełchatów, a w 28. minucie Damiana Zagorskiego z drużyny przeciwnej.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 37. minucie Kordian Górka dał prowadzenie swojej jedenastce.

Na drugą połowę zespół TKP Elana wyszedł w zmienionym składzie, za Damiana Zagorskiego wszedł Artur Lenartowski. W 57. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Macieja Stefanowicza z TKP Elana, a w 58. minucie Damiana Michalskiego z drużyny przeciwnej.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę GKS-u Bełchatów przyniosły efekt bramkowy. W 63. minucie gola wyrównującego strzelił Przemysław Zdybowicz.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników TKP Elana w 64. minucie spotkania, gdy Wojciech Onsorge zdobył trzecią bramkę. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy arbiter ukarał kartką Pawła Czajkowskiego, piłkarza gości.

W 68. minucie za Przemysława Zdybowicza wszedł Bartłomiej Bartosiak. W 70. minucie sędzia pokazał kartkę Mariuszowi Kryszakowi z TKP Elana.

Niedługo później Maciej Stefanowicz wywołał eksplozję radości wśród kibiców TKP Elana, strzelając kolejnego gola w 80. minucie starcia. W samej końcówce meczu arbiter wręczył kartkę Damianowi Lenkiewiczowi z zespołu gospodarzy.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 4-2.

Marcin Grolik18′
 37′ Kordian Górka
Mikołaj Grzelak
Michał Kołodziejski
Damian Michalski  13′ (k.) 58′
 64′ Wojciech Onsorge
Mateusz Szymorek
Dominik Kościelniak
Bartosz Biel
70′ Mariusz Kryszak
Paweł Czajkowski68′
 80′ 57′ Maciej Stefanowicz
Viktor Putin
 16′ Krzysztof Wołkowicz
Marcin Ryszka
28′ Damian Zagorski
Patryk Mularczyk
Filip Kozłowski
Przemysław Zdybowicz  63′

Sędzia w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, natomiast w drugiej trzy. Piłkarze GKS-u Bełchatów dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej jedną więcej.

Drużyna TKP Elana w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.

Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.

Już w najbliższą sobotę jedenastka TKP Elana zawalczy o kolejne punkty na wyjeździe. Jej przeciwnikiem będzie Olimpia Grudziądz. Natomiast 12 maja Widzew Łódź zagra z drużyną GKS-u Bełchatów na jej terenie.