32. kolejka 2. ligi: Stal Stalowa Wola - Znicz Pruszków 1-2 (0-0)

4 maja w Boguchwale odbył się mecz 32. kolejki polskiej 2. ligi pomiędzy drużynami Stali i Znicza. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Znicza 2-1.

P. Czarnowski 79'

Od pierwszych minut drużyna Znicza zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Stali (”Stalówka”) była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Sędzia wręczył żółte kartki zawodnikom Stalówka: Adamowi Waszkiewiczowi w 32. minucie i Przemysławowi Stelmachowi w pierwszej minucie doliczonego czasu.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na drugą połowę drużyna Stali wyszła w zmienionym składzie, za Kacpra Śpiewaka wszedł Szymon Jopek.

Wysiłki podejmowane przez zespół Znicza w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 54. minucie Marcin Bochenek dał prowadzenie swojej jedenastce. To już siódme trafienie tego piłkarza w sezonie.

W 56. minucie Michał Kitliński został zmieniony przez Michała Trąbkę. W 70. minucie arbiter ukarał kartką Adriana Rybaka, zawodnika Znicza. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Michał Trąbka.

W 73. minucie w zespole Znicza doszło do zmiany. Mateusz Kinast wszedł za Marcina Stromeckiego.

Piłkarze gości szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na 11 minut przed zakończeniem starcia wynik ustalił Patryk Czarnowski.

W doliczonej pierwszej minucie spotkania kartkę obejrzał Mikolaj Szymanski z Znicza. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-2.

Michał Wrześniewski
32′ Adam Waszkiewicz
Arkadiusz Pyrka
45′ Przemysław Stelmach
Kacper Smoleń
Sebastian Łętocha
Marcin Stromecki
Kacper Śpiewak
Mikołaj Szymański90′

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast jedenastka Znicza w drugiej połowie wymieniła jednego zawodnika.

11 maja zespół Znicza będzie miał szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jego przeciwnikiem będzie WKS Gryf Wejherowo. Tego samego dnia Górnik Łęczna zagra z drużyną ”Stalówki” na jej terenie.