32. kolejka 2. ligi: RKS Garbarnia Kraków - MKS Bytovia 1-2 (0-2)

15 lipca na Stadionie Garbarni przy ul. Barskiej w Krakowie odbyło się starcie 32. kolejki polskiej 2. ligi pomiędzy drużynami Garbarni i MKS-u Bytovia. Pojedynek zakończył się zwycięstwem MKS-u Bytovia 2-1.

32. kolejka Polska - 2. liga
2020-07-15 17:00 | Stadion: Stadion Garbarni przy ul. Barskiej | Arbiter: K. Iwanowicz
P. Lech 40'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół MKS-u Bytovia wygrał aż trzy razy, zremisował raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze MKS-u Bytovia nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W szóstej minucie bramkę zdobył Michael Ameyaw.

Trzeba było trochę poczekać, aby Przemysław Lech wywołał eksplozję radości wśród kibiców MKS-u Bytovia, zdobywając kolejną bramkę w 40. minucie meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Tomaszowi Kołbonowi z Garbarni. Była to 45. minuta starcia.

Drugą połowę drużyna Garbarni rozpoczęła w zmienionym składzie, za Krystiana Kujawę wszedł Kamil Kuczak.

Zawodnicy gospodarzy odpowiedzieli strzeleniem gola. W 55. minucie na listę strzelców wpisał się Krzysztof Szewczyk. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

W 57. minucie arbiter ukarał kartką Przemysława Lecha, zawodnika MKS-u Bytovia. W 69. minucie Michal Feliks został zastąpiony przez Mateusza Wyjadłowskiego. Między 69. a 90. minutą, boisko opuścili zawodnicy MKS-u Bytovia: Maciej Błaszkowski, Adrian Liberacki, Haris Memiç, na ich miejsce weszli: Patryk Wolski, Michał Rutkowski, Adrian Piekarski. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Patryka Serafina, Grzegorza Marszalika zajęli: Błażej Radwanek, Jan Klimek.

W 80. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Michała Rutkowskiego z MKS-u Bytovia, a w 81. minucie Błażeja Radwanka z drużyny przeciwnej. Zespołowi Garbarni zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki MKS-u Bytovia.

Adrian Liberacki
45′ Tomasz Kołbon
Paweł Zawistowski
 55′ Krzysztof Szewczyk
Piotr Giel

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Drużyna Garbarni w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Już w najbliższą niedzielę zespół Garbarni rozegra kolejny mecz w Przedmieściu Szczecińskim. Jego przeciwnikiem będzie Błękitni Stargard. Tego samego dnia KKS Lech Poznań II zagra z jedenastką MKS-u Bytovia na jej terenie.