32. kolejka 2. ligi: Górnik Łęczna - Siarka Tarnobrzeg 1-2 (1-1)

5 maja odbył się pojedynek 32. kolejki polskiej 2. ligi pomiędzy drużynami Górnika Łęczna i Siarki. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Siarki 2-1.

T. Midzierski 68' (samob.)

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Siarki w szóstej minucie spotkania, gdy Grzegorz Płatek zdobył pierwszą bramkę.

Zespół gospodarzy otrząsnął się z chwilowego letargu. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 12. minucie Adrian Łuszkiewicz wyrównał wynik meczu.

Między 19. a 34. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Górnika Łęczna i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Drugą połowę zespół Górnika Łęczna rozpoczął w zmienionym składzie, za Filipa Szewczyka wszedł Maciej Orłowski. Sędzia wręczył żółte kartki zawodnikom Górnik Łęczna: Olegowi Borodayowi w 50. i Donatasowi Nakrošiusowi w 54. minucie.

W 60. minucie Dawid Dzięgielewski zastąpił Roberta Pisarczuka.

W 68. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Górnika Łęczna Tomasz Midzierski. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-2.

Hieronim Zoch
50′ Oleg Boroday
Sebastian Duda
19′ Szymon Klepacki
Tomasz Wełnicki
24′ Bartłomiej Kukułowicz
Mateusz Janeczko
68′ (samob.) Tomasz Midzierski
Dawid Kubowicz
54′ Donatas Nakrošius
Grzegorz Płatek  6′
Dawid Dzięgielewski
Kamil Radulj34′
Igor Korczakowski
Maksymilian Sitek
 12′ Adrian Łuszkiewicz
Marcin Wodecki
31′ Filip Szewczyk
Jakub Głaz
Aron Stasiak
Krzysztof Ropski

Arbiter pokazał pięć żółtych kartek zawodnikom Górnika Łęczna, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Natomiast jedenastka Siarki w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.

Już w najbliższą sobotę drużyna Siarki będzie miała szansę na kolejne punkty grając na wyjeździe. Jej rywalem będzie Radomiak. Tego samego dnia Stal Stalowa Wola będzie gościć zespół Górnika Łęczna.