32. kolejka 2. ligi: Energetyk ROW Rybnik - Olimpia Elbląg 1-2 (1-0)

W pojedynku 32. kolejki polskiej 2. ligi, który rozegrany został 4 maja, drużyna ROW-u Rybnik przegrała z Olimpią Elbląg 1-2 (1-0).

M. Kuczałek 76',81'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Jedenastka Olimpii Elbląg wygrała dwa razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Tomasz Lewandowski z drużyny gości. Była to siódma minuta spotkania.

Już na początku meczu to zawodnicy ROW-u Rybnik otworzyli wynik. W ósmej minucie na listę strzelców wpisał się Jan Janik.

W 35. minucie Marek Krotofil został zmieniony przez Mateusza Bukowca. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki ROW-u Rybnik.

W 61. minucie Bartosz Giełażyn został zmieniony przez Piotra Okuniewicza, a za Przemysława Brychlika wszedł na boisko Kamil Spratek, co miało wzmocnić zespół ROW-u Rybnik. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Cezarego Demianiuka na Oleksiego Pytulyaka.

Dopiero w drugiej połowie Michał Kuczałek wywołał eksplozję radości wśród kibiców Olimpii Elbląg, strzelając gola w 76. minucie meczu.

W 81. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Michał Kuczałek z Olimpii Elbląg. W samej końcówce spotkania w jedenastce ROW-u Rybnik doszło do zmiany. Michal Rostkowski wszedł za Roberta Tkocza.

W doliczonej trzeciej minucie pojedynku kartkę dostał Jakub Bojas z Olimpii Elbląg. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-2.

Michał Balewski
 8′ (k.) Jan Janik