32. kolejka 2. ligi: Błękitni Stargard - KS SKRA Częstochowa 3-0 (1-0)

W pojedynku 32. kolejki polskiej 2. ligi, który rozegrany został 4 maja, zespół KS-u Błekitniego zwyciężył ze SKRA Częstochowa 3-0 (1-0).

F. Karmański 90'

Drużyny zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Jedenastka SKRA Częstochowa zajmowała 11., natomiast drużyna KS-u Błekitniego - 12. miejsce.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu SKRA Częstochowa.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 14. minucie sędzia ukarał kartką Jumpeiego Shimmurę, piłkarza gospodarzy.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W 49. minucie na listę strzelców wpisał się Przemysław Brzeziański. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

W 55. minucie kartkę otrzymał Dominik Marek z jedenastki gości. W 68. minucie za Michała Kiecę wszedł Krzysztof Napora. W 72. minucie Piotr Kurbiel został zmieniony przez Filipa Karmańskiego, co miało wzmocnić drużynę KS-u Błekitniego. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kamila Zalewskiego na Sebastiana Siwka oraz Bartosza Skowrona na Dawida Niedbałę.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy KS-u Błekitniego w 86. minucie spotkania, gdy Adrian Kwiatkowski strzelił drugiego gola. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 89. minucie w drużynie KS-u Błekitniego doszło do zmiany. Błażej Starzycki wszedł za Przemysława Brzeziańskiego.

Prawie natychmiast Filip Karmański wywołał eksplozję radości wśród kibiców KS-u Błekitniego, zdobywając kolejną bramkę w 90. minucie spotkania. W doliczonej pierwszej minucie meczu kartką został ukarany Filip Karmański, piłkarz KS-u Błekitniego.

W tej samej minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Jakub Ostrowski, Bartosz Sitkowski, a na ich miejsce weszli Mateusz Kwiatkowski, Adrian Kwiatkowski. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-0.

Dominik Marek55′
14′ Jumpei Shimmura
Piotr Nocoń
 49′ Przemysław Brzeziański
Adam Olejnik
Piotr Kurbiel
Kamil Zalewski
 86′ Adrian Kwiatkowski
Damian Nowak

Arbiter pokazał dwie żółte kartki zawodnikom KS-u Błekitniego, a piłkarzom gości wręczył jedną.

Zespół KS-u Błekitniego w drugiej połowie dokonał czterech zmian.

Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

11 maja jedenastka SKRA Częstochowa rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie Pogoń Siedlce. Tego samego dnia Ruch Chorzów będzie gościć drużynę KS-u Błekitniego.