31. kolejka 2. ligi: Znicz Pruszków - KKS Lech Poznań II 1-2 (0-1)

W starciu 31. kolejki polskiej 2. ligi, które rozegrane zostało 11 lipca, zespół Znicza przegrał z Lechem Poznań II 1-2 (0-1). Mecz odbył się na Stadionie Znicza (MZOS) w Pruszkowie.

P. Tomczyk 63'

Od pierwszych minut zespół Lecha Poznań II (”Kolejorz II”) zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Znicza była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Lecha Poznań II w 42. minucie spotkania, gdy Filip Szymczak strzelił pierwszego gola. To już dziewiąte trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 44. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Tomasza Kaczmarka z Lecha Poznań II, a w 45. minucie Marcina Rackiewicza z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Lecha Poznań II.

Na drugą połowę drużyna Znicza wyszła w zmienionym składzie, za Marcina Rackiewicza wszedł Paweł Tarnowski. W 52. minucie czerwoną kartkę obejrzał Tomasz Kaczmarek, tym samym zespół gości musiał prawie całą drugą połowę grać w dziesiątkę, mimo to zdołał jeszcze poprawić wynik.

W 60. minucie Karol Noiszewski został zmieniony przez Bartlomieja Faliszewskiego. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu żółtą kartkę dostał Paweł Tupaj, piłkarz Lecha Poznań II.

Zawodnicy gospodarzy otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 62. minucie bramkę wyrównującą zdobył Patryk Czarnowski. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Prawie natychmiast Paweł Tomczyk wywołał eksplozję radości wśród kibiców Lecha Poznań II, strzelając kolejnego gola w 63. minucie pojedynku. Od 70. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Znicza i jedną drużynie przeciwnej.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-2.

Jakub Niewiadomski
75′ Peter Drobňák
Karol Smajdor
45′ Marcin Rackiewicz
Jakub Białczyk
90′ Adrian Rybak
Tomasz Kaczmarek44′ 52′
Martin Baran
Mateusz Skrzypczak
 62′ Patryk Czarnowski