31. kolejka 2. ligi: Ruch Chorzów - Toruński Klub Piłkarski Elana 1-2 (1-2)

W meczu 31. kolejki polskiej 2. ligi, który rozegrany został 28 kwietnia, zespół Ruchu przegrał z TKP Elana 1-2 (1-2).

M. Stefanowicz 36'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze TKP Elana nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W ósmej minucie na listę strzelców wpisał się Michał Kołodziejski.

Zawodnicy gospodarzy szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 10. minucie gola wyrównującego strzelił Mariusz Idzik.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Tomaszowi Foszmańczykowi z Ruchu. Była to 35. minuta pojedynku. Na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy za czerwoną kartkę zszedł z boiska Lukáš Ďuriška osłabiając tym samym zespół Ruchu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy TKP Elana w 36. minucie spotkania, gdy Maciej Stefanowicz zdobył z karnego drugą bramkę. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-2.

Na drugą połowę drużyna Ruchu wyszła w zmienionym składzie, za Tomasza Foszmańczyka, Wojciecha Kędziorę weszli Michał Walski, Robert Obst. W 65. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Bartoszowi Bonieckiemu, zawodnikowi gości.

W tej samej minucie za Bartosza Bonieckiego wszedł Damian Lenkiewicz. Między 75. a 90. minutą, boisko opuścili zawodnicy Ruchu: Tomasz Podgórski, Lucjan Zieliński, na ich miejsce weszli: Paweł Mandrysz, Bartłomiej Wdowik. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Damiana Zagorskiego, Dominika Kościelniaka zajęli: Maciej Felsch, Maciej Bulawski.

Michał Kołodziejski  8′
35′ Lukáš Ďuriška
Wojciech Onsorge
35′ Tomasz Foszmańczyk
Bartosz Boniecki65′
Michał Mokrzycki
Dominik Kościelniak
Tomasz Podgórski
Artur Lenartowski
 10′ Mariusz Idzik
Maciej Stefanowicz  36′ (k.)
Wojciech Kędziora
Krzysztof Wołkowicz
Lucjan Zieliński
Damian Zagorski

Sędzia wręczył jedną żółtą kartkę i jedną czerwoną piłkarzom Ruchu, a zawodnikom gości pokazał jedną żółtą.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast drużyna TKP Elana w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Już w najbliższą sobotę zespół Ruchu rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jego rywalem będzie Widzew Łódź. Natomiast w niedzielę GKS Bełchatów zagra z drużyną TKP Elana na jej terenie.